escort izmir

instagram Photo and Video Download

YENİ İCRA DAİRESİ MODELİ FAALİYETE GEÇTİ

 Tarih: 24-03-2019 20:05:34
İcra Dairelerinin etkinliğinin arttırılmasına yönelik olarak yurt çapında bir süredir uygulanan pilot icra uygulamasının yaygınlaştırma çalışmalarına Kırıkkale İcra Müdürlüğü de dahil oldu.

İCRA DAİRESİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kırıkkale'de faaliyet gösteren 3 ayrı icra dairesini tek çatı altında toplayacak olan Yeni İcra Dairesi Modeline uygun İcra Dairesi Kırıkkale Adliyesi içerisinde düzenlenen kokteyl ile açıldı. Yeni İcra Dairesinin açılışına Adalet Bakanlığı İcra ve İflas Hizmetleri Dairesi tetkik hakimi Mustafa Selman ÇELİK, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet AYAZ, Kırıkkale Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan AKBAL, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Bayram DOĞAN, Kırıkkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Eray TEMİZKAN, Hakim, Cumhuriyet Savcıları, Adliye personeli katıldı.

İHTİSAS BÜROLARI KURULDU.

Yeni İcra Modeline uygun olarak açılan İcra Müdürlüğü altında ihtisas büroları da oluşturuldu, hizmet kalitesini artıracak olan Danışma ve Kalite Yönetimi Bürosu, Dosya Arşiv Satış ve Mali İşler Bürosu, Dosya Arşiv Bürosu, Mali İşlemler Bürosu, Satış Bürosu, İcra Müdürlüğü Esas / Aile Bürosu, İcra Müdürlüğü Haciz Bürosu da İcra Dairesi altında faaliyete geçti.

DAHA HIZLI – KALİTELİ HİZMET

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet AYAZ, yeni İcra Dairesi modeli ile vatandaşlarımıza daha hızlı, güvenli kaliteli hizmet vermeyi planladıklarını belirtti. Yeni İcra Dairesinin açılışına Adalet Bakanlığı İcra ve İflas Hizmetleri Dairesi tetkik hakimi Mustafa Selman ÇELİK'de, yeni icra dairesinin eksiksiz açılması yönünde desteklerini esirgemeyen Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet AYAZ'a teşekkür ederek yeni İcra Dairesinin birden fazla icra dairesini tek bir icra dairesi çatısı altında toplayarak, hizmetlerin uzmanlaşmış alt birimler eliyle yürütüleceğini belirtti.


 

KOLAYLIK VE ZAMAN TASARRUFU

Tetkik Hakimi Mustafa Selman ÇELİK, “yeni İcra Dairesi Modeli ile tüm dosyalardaki evraklar ağaçlama sistemi ile taranarak UYAP sistemi aracılığı ile elektronik ortamda ulaşılmasına, dosya tarafları için kolaylık ve zaman tasarrufu sağlanmış olacak. Yeni icra modeli ile şeffaf ve denetlenebilir çalışma ortamı sunmuş olacağız, yine daire içleri kamera sistemi ile izlenebilir olması sayesinde satışlar yönünden güvenli bir ortam sağlamış olacağız. Bizler için en önemlisi karar ve işlemlerde hukuki hatalar en az düzeye inmiş olacak” dedi.

  Kaynak: KANAL HABER AJANASI   Bu haber 142 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı