Milletin Ve Reisin Adayı Sayın Mehmet Saygılı ...

 Tarih: 30-12-2018 20:28:50
ÜMİT KARAKURT

Ak Parti kurulduğu günden bugüne kadar Türkiye siyaseti,bulunduğumuz bölge siyaseti ve etkimiz gücümüz ölçüsüne endeksli olarak dünya siyasetine hissedilir etkileri olmuş bir partidir .

Bu etkinin yegane ve en önemli aktörü kurucu genel başkanı olan, 17 yıldır, milli iradenin desteği ve teveccühü ile girdiği tüm seçimleri kazanan, ülkemizi ve devletimizi başarıyla yöneten sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Bilindiği üzere Ülkelerin ve Devletlerin, siyasi, ekonomik,askeri,stratejik, bölgesel ve küresel ölçekteki politikaları siyasi partilerin ve liderlerinin göstermiş oldukları duruşlarına ideolojilerine ve performanslarına göre olumlu yada olumsuz yönde farklılıklar göstermektedir.

Bu manada dünya genelinde analizler ve değerlendirmeler yapılırken, ilgili parti ve liderler farklı dönemler olarak ele alınır, akılarda çalışmalarda ve tarih sayfalarında bu şekilde kayıtlara geçer.

Bir dönem öncesi devletin önem verdiği etkili olduğu bir politika yada konu, başka bir dönemde farklı konular ve politikalar ile yer değiştirip önemini yitirip bir kenara alınabilir veya tamamen ortadan kaldırılıp öncelik sıralamasını farklı konular ve politikalar alabilir.

Maalesef, devletimiz bir dönem yapılan yanlış ve başarısız yönetim ve stratejik politika hataları sebebiyle içeride, bölgesinde ve küresel ölçekte zaaflar göstermiş, milletimiz uzun yıllar maddi ve manevi sıkıntılara maruz kalmış, 

Devletimiz bölgesel ve küresel ölçekte zayıf düşmüş söz hakkı verilmeyen, yalnızlaştırılmış, başına musallat edilen bir takım problemler ve sorunlarla mücadele etmeye çalışan,uluslararası örgütlere ve küresel güçlere boyun büken ve onların desteğine mecbur kalan bir ülke ve devlet durumunu almıştır.

Bu makus kader Ak Partinin kurulduğu  ve Recep Tayyip Erdoğan’ın Devlet idaresine geldiği günden itibaren değişmeye başlamış,

İdarenin başarılı ve stratejik Politikaları sayesinde içeride rahatlayan, 

Bölgesinde ve küresel ölçekte söz sahibi olan, insiyatif alan, askeri ekonomik ve teknolojik açılardan çok daha güçlü, 

Uluslarası örgütlere ve küresel güçlere kendinisini benimseten kabullendiren, kendisine değerlerine önceliklerine ve çıkarlarına rağmen politikalar yapılmasına müsaade etmeyen,

Dışarıya bağımlılıktan kurtulma yolunda emin adımlarla ilerleme kayıt eden,
 
Yerli ve milli silahları ile dikkatleri üzerine çeken güçlü ve etkili bir devlet haline dönüşmüştür.

Peki bu gelişimin değişimin ve gücün sebebi nedir.?

Böylesi tarihi bir sürecin kaynağında ve özünde, İstikrardan, başarıdan değişimden, gelişimden ve yeniden dirilişten yana olan. 

İçeride ve dışarıda kurulan tüm oyunları ve tuzakları gören ve bozan, liderine ve devletine her konuda omuz veren insiyatif alan milletimizin büyük desteği ve duruşudur.

Yapılan genel ve yerel her seçim.! gelişimin değişimin ve yeniden dirilişin kapılarını aralamış,engelleri ortadan kaldırmış tuzakları bozmuş, 

Türkiyenin bölgesel ve küresel ölçekte gücüne güç katıp dünyanın en önemli ve etkili devletleri arasında yer almasına büyük oranda katkıda bulunmuştur.

Bu öyle bir sevda haline dönüşmüş ki; 

Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan milyonlarca insan uzun yıllardır beklediği liderinini bağrına basmış, aynı davaya gönül vermiş, tüm cefalara katlanmış yeri gelmiş bu kutlu yola baş koymuş ve sahip çıkmıştır.

Yukarıda belirttiğim üzere, yerel ölçekte de geride bıraktığımız beş yıllık dönem sayın Mehmet Saygılının Kırıkkalemiz de ki birinci dönemi olarak akıllarda ve kayıtlarda yer alacaktır .

Şimdi yeniden bir seçim arefesinde olduğumuz bu yeni dönemde 

Bizim adayımız ...

Ak Partinin yapmış olduğu tüm saha çalışmalarında, partili partisiz binlerce insanın görüşlerinin alındığı, ahlakı vizyonu, kişiliği, açık şeffaf yönetim şekli ve başarılı performansıyla, genel olarak olumlu bir duruş sergileyen, güven veren halkına ve şehrine gönül vermiş, kendisini bu kutlu ve hayırlı davaya adamış, 

Nihayetinde partimizin ve yüz yılın lideri olan sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirine ve şehrimiz yaşayan halkımızın  çoğunluğunun teveccühüne, desteğine nail olan sayın Mehmet Saygılı’dır ...

Gönül Belediyeciliği seferberliği,
Tevazu samimiyet ve gayret düsturu ile durmak yok yola devam inşaAllah.


Allah’a emanet olun,
Selam ve saygılarımla ...
 

  Bu yazı 3169 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı