Bir Seçim Daha Bitti

 Tarih: 01-07-2018 00:01:46
ŞEVKET ÖZSOY

24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimleri yapıldı. Baskın erken seçimde ben de siyaset yapmaya başladığım İYİ Parti’den milletvekili aday adayı ve hemen arkasından aday oldum. Hem aday adaylığı hem de adaylık sürecimiz yani seçim propaganda sürecide çok hızlı geçti. Bu süreçte bir aylık ramazan bizi yordu. Bayramdı, yağmurdu derken sürecin nasıl geçtiğini anlamadık bile.

Seçimi, oy dağılımının gerekçelerini, hangi partinin ne sebeplerle vekil çıkardığını ya da çıkaramadığından bahsetmeyeceğim. Siyaset ve gündemle ilgilenenler hattı zatında çok iyi biliyorlar.

Genel anlamda Kırıkkale’de seçim huzur içerisinde geçti. Kavgasız, kazasız, belasız atlattık şükür. Siyasi partilerde bu süreçte birbirlerine gayet centilmence davrandılar. Bu sebeple gerek teşkilat başkanlarına gerekse milletvekili adaylarına teşekkür ederim.

Siyasi parti temsilcilerinin birbirlerine olabildiği kadar saygılı olmasına rağmen maalesef tabanda partililerin özellikle sosyal medyada birbirlerini ağır şekilde suçlamaları, itham etmeleri, çirkin ifadeleri hiç hoş gelmiyor bana. Bazı insanlar karşı karşıya geldiklerinde insanlara söyleyemeyeceklerini sosyal medyadan fütursuzca sıralayabiliyor. “Klavye delikanlılığı” yapmak sanki suç bastırmak, bir yerlere yaranmak için yapılan canhıraş bir çalışma diye düşünüyorum.

İnsanlar, bugün siyaseten karşısında olduğu kişilerle yarın yan yana gelme ihtimali olabileceğini düşünerek ne dediğine dikkat etmelidir. Yani bir minderlik yer bırakmalıyız.

Seçimin arkasından da sosyal medyada yayınladığım aşağıdaki  yazı ile de siyasete her zaman ki gibi aktif bir şekilde kaldığımız yerden devam edeceğimizi ifade ettik.

"İtibarlı yürüyüşümüze daha yeni başlıyoruz" Meral Akşener

Türkiye’nin ve Kırıkkale’nin daha İYİ olması için birlikte yola çıktığımız sayın Genel Başkanımız Meral Akşener tarafından 24 Haziran Milletvekilliği Genel seçimlerinde milletvekili adaylığı görevi tevdi edilmiştir. Biz de demokrasi, adalet ve hukuk adına görev addettiğimiz milletvekili adaylığını layıkı vechiyle yapmaya çalıştık. Bir çok olumsuzluklar sebebi ile küçük bir farkla milletvekili çıkaramayışımız bizi derinden üzse de her şeye rağmen daha fazla çalışma azmi kazandık.

Koltuklar için değil, milletimizin çıkarları için mücadele eden İYİ bir Parti'nin cesur neferleriyiz. Meclise gitmesek de, büyük hedeflerimize doğru tüm hemşerilerimizle birlikte yol almak için durmadan çabalayacağız.

Şükrolsun; eğilmedik, bükülmedik. Hiçbir dünya menfaati uğruna şahsiyetimizden ödün vermedik. Türkiye’nin İYİ olması için mücadelemize devam ederken, daha fazla okuyup yazarak, Türk İslam davasını hizmet daima şiarımız olacaktır.

Seçim süreci boyunca, birlikte çalışmaktan onur duyduğum yol arkadaşlarıma, yoğun seçim çalışmalarında  bizi yalnız bırakmayan, ilçelerde, kasaba ve köylerde hepimize destek veren hemşerilerimize, merkez büromuzda birlikte olduğumuz dostlarımıza, kadın teşkilatımıza ve  tüm  gönüllülerimize teşekkür ederim.

Hakkınızı helal ediniz. Allah yardımcımız olsun.

27. Dönem İYİ Parti Milletvekili Adayı Şevket ÖZSOY

 
  Bu yazı 387 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı