escort izmir

instagram Photo and Video Download

AK PARTİ’DE ADAY ADAYLIĞI VE SONRASI

 Tarih: 18-01-2019 23:36:12
OSMAN KARABAY

Yıl 2001… Ağustos ayı… Ak Parti, henüz yeni kurulmuş. Samimi Anadolu insanında yeni bir heyecan… Gözlerde ışıltı... Anadolu insanının o içten gelen samimiyetini görebilmek için mana ehli olmanız gerekmiyor. Normal bir insan olsanız yeter. O günleri yaşamayan, o hazzı tadamayanlar bu günleri asla idrak edemezler. Sizleri, yani bugün yaş ortalaması kırklarda, ellilerde olanları o günlere götürmek istedim. O günleri algılayamazsak bu günleri göremeyiz. Yeni kurulan Ak Parti’ye gönül verenler heyecanla, şevkle koşturuyor; insanımıza bu büyük davayı, ülkeyi şahlandıracak kadroyu anlatıyor. Kadronun başında, son on altı yılda Türkiye’mizi dünyada seçkin ülkeler arasına taşıyan Başkan’ımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var. Başkan’ımızın önderliğinde başlayan hareket, ülke sevdalılarını bir araya getiriyor. O gün Ak Parti’ye gönül verenler, samimi yürekli insanlar.

Yıl 2002... 3 Kasım Milletvekili Seçimlerine gidiyoruz. İnsanlar, Ak Parti’den aday adayı olmak için müracaat ediyorlar. Kim biliyor musunuz onlar? Yüreğini ortaya koyan samimi ülke sevdalıları… Bir aday adayı, diğer aday adayı kardeşine: “Sen daha layıksın, sen aday olmalısın.” diyor. Burada kuşkusuz, samimiyetin zirvesini görüyoruz. Birileri aday oluyor, birileri aday olamıyor. Aday olamayanlar, adaydan daha çok, gece gündüz, canla başla çalışıyor. Bu samimiyetin, bu inancın karşılığı olarak Ak Parti, 3 Kasım 2002 seçimlerinde tek başına iktidara geliyor. Sadece o günleri hatırlatmak için üstteki açıklamaları yapma zarureti hissettim.

Yıl 2019… 31 Mart’ta yerel seçimlere gidiyoruz. Türkiye’nin her tarafında en fazla aday adayı Ak Parti’den. 2002’de Ak Parti’den aday adayı olmak yürek isterdi, samimiyet isterdi. 2019’da Ak Parti’den aday adayı olanlar -samimiler istisna- 2002 ruhuyla aday olamayınca aynı içtenlikte olacaklar mı acaba? İşte bu, benim en büyük endişem. Neden endişe ediyorum? Onu da açıklamaya çalışayım. Bizim gibi garipler Anadolu’nun sesidir, soluğudur. Bizler, toplumu dinleriz en objektif duygularla. Toplumun sesi oluruz, soluğu oluruz işimiz gereği. Toplum, ifade etmek istediğini bizlerle paylaşır gazeteci kimliğimizden dolayı. Bizler de milletvekillerine, il başkanlarına, belediye başkanlarına cumhurun düşüncelerini iletiriz. Bir manada aracıyızdır. 2019 Yerel Seçimlerine giderken, Türkiye’nin her bir tarafında -içten Ak Partili dava insanları, Başkan’ımızın sevdalıları hariç- aday adayı olanların aday olamadıklarında nasıl bir ruh halinde olduklarını anlayabilmek için onların gözlerine bakmak yeterli olacaktır. “Ben Ak Parti’den aday adayı oldum, bu benim için büyük bir şereftir. Aday olmam hiç önemli değil, aday olan kardeşimle sonuna kadar varım!” diyen, aday adayı olurken hiçbir beklentisi olmayan, kameraya görüntü verme gayesi taşımayan, Allah’ın rızasını gözeten ülke sevdalıları istisna olmak üzere diğer aday adaylarına bir çift sözümüz var. Nefsinizle hareket etmeyin! Ülkemizin huzuru ve geleceği için 2002 yılı öncesi Türkiye’yi bir kez daha düşünün! 2002 ruhuyla hareket edin! Bilin ki Allah’ın rahmetine ve bereketine ulaşacaksınız.

  Bu yazı 2683 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı