MAHALLİ İDARELER SEÇİMİ

 Tarih: 02-11-2018 21:08:36
İDRİS AYKUL

Kıymetli okurlarım, yaklaşan 2019 mahalli idareler seçimlerine doğru zaman hızla ilerlerken, şehirlerinde, kendi siyasi görüşleri doğrultusunda hizmet etmek maksadıyla il ve ilçelerin belediye başkan adayları, il genel meclisi ve belediye meclisi adayları ile mahalle muhtar adaylarının, aşkla, şevkle, heyecanla temsil etmek istedikleri alanlarda faydalı işler yapma arzularını ve çabalarını takdirle izlemekteyim. Elbette niyeti hayır olan adayların, akıbetlerinin de hayırlı olacağı inancını taşımaktayım. Milletimizin tercihinin, her zaman en doğru şekilde tecelli edeceği kanaatindeyim.

Kendi memleketim olan Kırıkkale’ye katkım olacağına inandığım bir düşüncemi siz değerli okurlarımla paylaşmak istiyorum. Şehrimize ismini veren, sembolü olan Kaletepe’nin varlığının unutulup, kendi haline terkedilmişliginden çıkartılarak hak ettiği değeri bulması noktasında hazırlanacak bir projeyle Kaletepe’nin, Kırıkkale’nin gezilip görülebilen yerli ve yabancı turizme açılan, yöresel sanatların ve ürünlerin sergilendiği, insanların huzur içinde gezip dolaşabildiği, yeşil alanlarla donatılmış park ve bahçeleri barındıran ve hatta ilçe ve köylerin kendi kültürlerini tanıtılabileceği tanıtım günleri düzenlene bileceği fuar ve konser organizasyonlarının yapılabileceği bir alan haline getirilmiş olması inanıyorum ki Kırıkkale halkını son derece mutlu ve memnun edeceği inancındayım.

Birde Kırıkkalemize şehir içi raylı sistem taşımacığının kazandırılması gerektiğine inanmaktayım ve hatta bu taşımacılığın isminin de KALERAY ismin yakışacağını düşünmekteyim. Şöyle bir Başpınar’dan çıkıp, sanayi ve Kaletepe Mahallesi ve noktadan geçip üniversitenin bulunduğu Yenişehre doğru oradan da Yenimahalle, Çalılılöz ve Yaylacık Mahallesinden geçip, Cumhuriyet Meydanına inerek Kaletepe Kültür merkezine geçtiğimizi bir hayal edin.

Her şey daha yaşanır daha güzel bir Kırıkkale’de yaşamak için .

  Bu yazı 3941 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı