-‘’VER FETÖ’YÜ AL PAPAZI’’ İMZA VE BOYKOT KAMPANYASI

 Tarih: 12-08-2018 23:18:00  -   Güncelleme: 12-08-2018 23:35:39
  HABER VİDEOSU
- Süper Kırıkkale Platformunca, ABD Başkanı Trump’ın Türkiye’ye yönelik yaptırım kararları ve tehditlerine karşı ‘ver Fetö’yü al papazı’ sloganıyla imza ve boykot kampanyası başlatıldı.

Platform Sözcüsü Abdurrahman Keskin Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı açıklamada, ABD’nin dünyadaki tüm kriz, terör ve savaşları üreten merkez olduğunu belirterek ‘’ABD bir mafya devletidir.’ dedi.

ABD’nin ‘Özgürlükler ülkesi’ maskesiyle bilim ve teknolojik güç üstünlüğü ile dünyanın her yerinde sorun ve savaşlar çıkardığını vurgulayan Keskin, Amerika’nın darbe ve işgaller ile insanlığın soykırımını yaptığını söyledi.

Sözcü Abdurrahman Keskin şunları söyledi:     

‘’Dünyanın neresinde bir sorun, kaos, terör, savaş, acı ve gözyaşı var ise arkasında kesinlikle ABD ile diğer sömürgeci silah satıcı ülkeler vardır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşundan bugüne değin yaşadığı darbe ve terör olaylarının arkasında da ABD ve NATO ülkelerinin olduğu artık belgelenmiştir.

PKK’dan sonra 16 Temmuz FETÖ kalkışmasının kumanda merkezinin ABD olduğu, Türk Devleti ve milletinin böylesine tarihi derin acılar yaşamasına neden olan FETÖ elebaşının iade edilmemesi ile kesinleşmiştir.

Tüm bunların yanında Başkan Trump’ın bir papazı bahane ederek Türkiye’yi tehdit etmesi ve yaptırımlar başlatması ise artık sabrımızı taşırmıştır. Diplomasi ve söz bitmiştir. Artık eylem zamanıdır, icraat zamanıdır.

Biz Türk vatandaşları olarak;

1-ABD ile politik, diplomatik, ekonomik, savunma ve güvenlik alanındaki tüm ilişkiler FETÖ elebaşı Türkiye’ye iade edilinceye kadar dondurulsun.

2-ABD Büyükelçisi ve ajanları Türkiye’den sınırdışı edilsin.

3-Adana İncirlik Üssü ile diğer ABD ve NATO üsleri kapatılsın.

4-Papaz Brunson ancak FETÖ elebaşının iade edilmesi halinde iade edilsin.

5-Başta Coca-Cola.Mc Donald’s ve Marlboro gibi ABD’nin marka ürünleri hiçbir şekilde kullanılmasın istiyoruz.

Bizler Süper Kırıkkaleli gençler olarak bu kampanyayı başlatıyoruz ve milli bilinçlenme için herkesi desteğe çağırıyoruz.’’

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 706 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı