Toplumda En Büyük Rol Kadınlarımızın

 Tarih: 07-03-2019 21:05:13
MÜSİAD Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa Kaplan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Kadın konusunun kuşkusuz sadece özel bir günde tartışılmakla sonuçlandırılabilecek bir konu olmadığını ifade eden Kaplan “Kadınlarımızın özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir yıl olması dileklerimle bütün karınlarımızın kadınlar günü kutlu olsun” dedi.

EN ÖNEMLİ VE İLK ÖNCELİK

8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle MÜSİAD Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa Kaplan bir mesaj yayınladı. Kadının emeğinin takdir edilmeden geçirilen her sürenin kaosa yol açmakta olduğunu ifade eden Kaplan “İslam’da kadın ve erkek birbirinin parçalarıdır. Kadınlar toplumun nefret duygusunun karşılığı olmamıştır. İslam’da kadın bir anne, bir öğretmen ve mükemmel bir terbiyecidir. Kadın ve erkek birbirini tamamlayan iki elmanın yarısı gibidir. Kadın erkeğe, erkek de kadına muhtaçtır. Kadının en önemli ve ilk öncelikli görevi anneliktir. Buradan kastetmek istediğim şey topluma faydalı bireyler, evlatlar yetiştirmesidir. Kadın için en değerli varlık çocuğu olduğu gibi, bu görevin çok önemli olduğunun farkına varması gerekir. Elbette ki kadın çalışmalıdır. Kendi ayakları üzerinde durabilecek bilgi ve donanıma sahip olmalıdır. Ancak bu işleri yaparken de ailesini ve çocuğunu ihmal etmemelidir” dedi.

AİLE OCAĞINDA İLK EĞİTİM VEREN

Günümüzde tüm insanlığın ve Müslüman bölgelerin şiddet ve haksızlığa karşı en büyük çözümünün eğitim olması gerektiğini ifade eden Kaplan “Toplum olarak en büyük hedeflerimizden birisi de; kadınlarımızı sosyal, siyasi ve ekonomik hayatın içinde layık oldukları yerlere gelmelerini sağlamak olmalıdır. Kadınlarımız üretimde, hizmette ve her alanda Kadın gözüyle iş hayatında olması gerekir ki eksik kalan kısmı tamamlansın. MÜSİAD olarak bu hedefin bize yüklediği sorumlulukların bilincindeyiz ve bu doğrultuda hareket etmekteyiz. Kadınlarımızın hayatın her aşamasında daha çok katılımcı bir görev üstlenmeleri gerekmektedir. Ayrıca geleneklerimiz ve dinimiz açısından da kadın, aile ocağında ilk eğitimi veren bir öğretmen ve eğitimcidir. Çocuğun terbiyesi, yetişmesi, her yönden gelişmesi, güzel alışkanlıklar kazanması ve yararlı bilgilerle donatılmasında en büyük rol kadındadır. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, her şeyin en iyisine ve en güzeline layık Kadınlarımızın ve Analarımızın “Dünya Kadınlar Günü’nü” kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

 
  Kaynak: kalehaber   Editör: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 148 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı