escort izmir

instagram Photo and Video Download

TAŞDELEN SİVİL TOPLUM TEMSİLCİLERİYLE

 Tarih: 28-03-2019 21:46:02
Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen; Gümüşhane, Bayburt ve Ardahanlılarla görüşerek yeni dönem projelerini anlattı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, sivil toplum örgütleri temsilcileriyle görüşmelerine devam ediyor. Gümüşhane Dernekleri Federasyonu ve Ardahan Dereyolu Edegül Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneklerini ziyaret eden Taşdelen, sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışmanın kendilerine başarı getirdiğini, yeni dönemde çok daha güçlü projelere birlikte imza atacaklarını söyledi.

Kente bağlı ilçe derneklerinin tamamını bir araya getiren Gümüşhane Dernekleri Federasyonu (GÜDEF) ziyaretinde komşu il Bayburt’tan dernek temsilcileri ve Karadeniz Dernekleri Federasyonundan da katılımcıların yer aldığı görüşmede Taşdelen projelerini anlattı. Sivil toplumun kent yönetimine katılımını esas alarak yaptıkları çalışmalar sonucu başarıyı yakaladıklarını ifade eden Taşdelen, önümüzdeki 5 yıl için hazırlanan projelerinden de söz etti.

Taşdelen’in ayrımsız hizmet anlayışının herkese örnek olması gerektiğinden söz eden temsilciler, Çankaya’da da Ankara’da da başarılı bir 5 yıl geçireceklerine inandıklarını belirttiler.

Ardahan Dereyolu Edegül Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Dikmen’de bulunan merkezinde coşkuyla karşılanan Taşdelen, Ankara’da kent için, halk için hizmet üretmenin zamanının geldiğini belirterek sosyal demokrat belediyecilik anlayışının tüm Türkiye’de özlenen bir model olduğunu anlattı. İnsana saygılı, kent için ürettikleri belediye hizmetlerini anlatan Taşdelen, yeni dönemde de 5 bin haneye Çankaya Halk Kart, Çankaya’nın Filizleri ile 3 bin öğrenciye burs, 75 bin kişiye kültür gezisinin yanı sıra dezavantajlı kesimlere yönelik Engelli Sosyal Merkezi ile Adak ve Aşevi’ni hizmete açacaklarını söyledi. Alper Taşdelen, yeni dönemde Atatürk Kültür Merkezi’nin yanı sıra, Kurtuluş Savaşı Müzesi, 750 dönümlük arazi üzerinde yeni Atatürk Orman Çiftliği kuracaklarını ve 8 Çankaya Evi, 5 Baharevi, 4 kreşi daha kazandıracaklarını da sözlerine ekledi. 


  Kaynak: KANAL HABER AJANASI   Bu haber 501 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER CHP HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı