SPOR YAPIN VE ATATÜRKÇÜ OLUN

 Tarih: 19-10-2018 00:06:00  -   Güncelleme: 19-10-2018 20:57:40
  HABER VİDEOSU
Saran Holding tarafından yaptırılan 18'inci spor salonu Kırıkkale'nin Delice ilçesine bağlı Çerikli beldesinde törenle hizmete açıldı. Atatürk Spor Salonu'nun açılışı dolayısıyla Çerikli Atatürk Ortaokulu'nda tören düzenlendi

TEŞEKKÜR ETTİ

Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, törendeki konuşmasında, geçen yıl bugün de bir spor salonunun açılışını yaptıklarını anımsatarak katkılarından ve desteklerinden dolayı Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran'a teşekkür etti. Saran'ın ata toprağını unutmadığını ifade eden Haktankaçmaz, şöyle devam etti: "Saran, Kırıkkaleli olmaktan gurur duyuyor. Kırıkkaleliler de kendisiyle gurur duyuyor. Yapılan tesis örnek olması gereken bir şey. Burası sosyal sorumluluk projesi anlamında yapılan bir tesis. İnşallah buradan yetişecek sporcular, ülkemizin adını çok büyük platformlarda dile getirecekler." Saran da 2000 yılında "10 yılda 10 spor salonu yapacağız" diye yola çıktıklarını aktararak "Bugün 18'inci spor salonunun açılışını yapacağız. İnşallah 18 spor salonu daha yaparız. Ben de sizler gibi Kırıkkaleliyim. Bu toprağın çocuğuyum. Hayallerimin çoğuna ulaştım. Ben yaptım, siz de yapabilirsiniz. Kendinizi geliştirin, çok çalışın ve çok okuyun. Spor yapın ve Atatürkçü olun." diye konuştu. 

ATIŞ YAPTI

Konuşmaların ardından Vali Haktankaçmaz, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Belma Satır, KırıkkaleBelediye Başkanı Mehmet Saygılı, iş adamı Saran, basketbolcu Kerem Gönlüm ile diğer katılımcılar, kurdele keserek spor salonunun açılışını yaptı. Açılışın ardından Haktankaçmaz, Saran ve Gönlüm, potaya atış yaptı.

 

2000 Yılından Bu Yana On Binlerce Çocuk Konuk Edildi

Saran Group’un 2000 yılından bugüne kadar başta Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere 16 spor salonunu Doğubeyazıt, Ağrı, Ardahan, Hakkâri, Kırıkkale, Van,  Kahramanmaraş ve Soma gibi illerde ve ilçelerde açmıştı. İç ve dış cepheleri sarı-lacivert renklerde tasarlanan spor salonlarında on binlerce çocuk konuk edilirken, on binlerce çocuğun spor eğitimi almasını sağlayacak çalışmalar da sürdürülüyor. Saran Group, gerçekleştireceği sosyal sorumluluk projeleri ile birlikte çocukları mutlu etmeye önümüzdeki dönemde de devam edecek.

 

 

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 519 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı