escort izmir

instagram Photo and Video Download

SİNCAN’DA MİLLET KIRAATHANESİ SAYISI 3’E ÇIKTI

 Tarih: 28-03-2019 21:52:30
Sincan Belediyesi ile Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü iş birliğinde açılan Yavuz Sultan Selim, Evliya Çelebi Millet Kıraathanelerine bir

Sincan Belediyesi ile Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü iş birliğinde açılan Yavuz Sultan Selim, Evliya Çelebi Millet Kıraathanelerine bir yenisi daha eklenerek Millet Kıraathanesi sayısı 3’e çıkartıldı. Sincan Yenikent bölgesinde faaliyete geçen Millet Kıraathanesine merhum Şairimiz Abdurrahim Karakoç’un adı verildi.   

500 metrekarelik bir alana inşa edilen Abdurrahim Karakoç Millet Kıraathanesi 13 bin kitap ve 150 kişilik çalışma salonuyla ziyaretçilerini bekliyor. Kıraathane kitaplığı andıran mimarisiyle de dikkat çekiyor.

ABDURRAHİM KARAKOÇ MİLLET KIRAATHANESİ ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sincan Belediye Başkanı ve Adayı Murat Ercan ve Merhum Şairimiz Abdurrahim Karakoç’un oğlu Doç. Dr. Enderhan Karakoç; Abdurrahim Karakoç Millet Kıraathanesi’ni ziyaret etti.

Kıraathanede ders çalışan çocuklarla sohbet eden Soylu, vatandaşların kıraathanede güven ve huzur içerisinde sohbet ettiklerini, öğrencilerin de güven içerisinde ders çalışabildiklerini söyledi.

Şair Abdurrahim Karakoç’un oğlu Doç. Dr. Enderhan Karakoç babasının kitaplarından Millet Kıraathanesine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a hediye etti.

 

  Kaynak: KANAL HABER AJANASI   Bu haber 3381 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AK PARTİ HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı