SEMİNER: KURBANINI PAYLAŞ, KARDEŞİNLE YAKINLAŞ

 Tarih: 03-08-2018 21:17:12
Nur Camii Konferans Salonunda Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen “Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş” temalı bir seminer düzenlendi. Seminere İl Müftüsü Şahin YILDIRIM, Müftü Yardımcıları, Müdürler, ilçe müftüleri, Din Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldı.

İmamoğlu Camii İmam-Hatibi Oğuz TOPÇU’nun Kur’an tilavetiyle başlayan programa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet Uzmanı Ramazan DAĞLI konuşmasında özetle şu bilgilere yer verdi:

Önce işimizi gönülden yapmaya gayret edelim

Bir kimsenin gönlüne giremezseniz asla onun beynine hükmedemezsiniz diyen bir âlim, önce işimizi gönülden yapmamız gerektiğini ifade etmiş. İşini gönülden yapan görevlilere vatandaşlarımız her zaman destek olmuştur.

Bu seneki sloganımız: Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş

Her birimizin şöyle bir gayreti olmalı: Acaba Afrika’daki, dünyanın mazlum coğrafyasına ülkemden bir sevgi, muhabbet götürebilir miyim; Yaratılanı severiz, yaratandan ötürü; Müslümanın acısı benim acımdır, Müslümanın sevinci benim sevincimdir, paylaşabilir miyim?

Kuruyan dudaklara bir damla su götürün

Düşünebiliyor musunuz, Afrika’da bir su kuyusu, üzerinde Türk bayrağı, Diyanet İşleri Başkanlığının amblemi, o caminin ismi ve o insanların bize duası.

Aç midelere bir lokma et götürmenin de sevgiyi taşımanın da güzelliğini göreceksiniz. Biz ümidin ve umudun ülkesiyiz. Afrikada ismini bilmediğimiz ülke bize dua ediyor. Bu yüzden biz kurban hizmetlerini küçümseyemeyiz. Cenab-ı Hak “hayırda yarışın” demiyor mu? Bunun için vekâletle kurban gibi bir hayırda da yarışabiliriz. Bu il içerisinde camiler arası bir yarışma olduğu gibi ilçeler arası hatta iller arasında da böyle bir yarış mümkündür.

Program vekaletle kurban ile ilgili sinevizyon gösterisi ile devam etti ve ardından Türkiye Diyanet Vakfı temsilcisi Uzman Ali GÜVEN tarafından vekaletle kurban organizasyonu hakkında bilgiler içeren bir sunum yapıldı.

Müftü YILDIRIM kurbanını bağışladı

Teşekkür konuşması yapmak üzere kürsüye davet edilen İl Müftüsü Şahin YILDIRIM konuşmasında Diyanet İşleri Başkanlığından gelen konuşmacılara güzel ve etkili sunumlarından dolayı teşekkür ederek kendisinin de vekâletle kurban yoluyla bir kurbanını Vakfa bağışlamaya karar verdiğini belirtti. Din kardeşlerimizle paylaşmanın ve onların dualarını kazanmanın büyük bir kazanç olduğunu ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 149 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı