SAYGILI’DDN EMNİYETİN PROJESİNE TAM DESTEK

 Tarih: 01-07-2018 22:24:15
Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafıdan uygulamaya geçirilen düğünlerde silah atılmasına karşı başlatılan projeye bir desekte Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dan geldi. Uygulamaya gereken bütün desteği vereceklerini ifade eden Başkan Saygılı “Düğün evlerinin cenaze evlerine dönüşmesini istemiyoruz. Bütün halkımızı bu uygulamaya destek olmaya çağırıyoruz” dedi.

MATEM EVLERİNE DÖNÜŞMESİN

Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, düğünlerde silah atılmasına karşı başlatılan projeye destek sürüyor. Düğünlerde atılan silahlara ve silah atan magandalara karşı başlatılan proje kapsamında şehir merkezinde yapılan düğünlerde tedbirlerin artırılmasına yönelik  çalışmalar yapılırken Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dan daprojeye destek geldi. Projeyi hayata geçiren Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu’ya teşekkür eden Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, tüm Kırıkkale halkını projeye destek olmaya çağırdı.  Saygılı, magandaların düğünlerde silah atarak düğün evlerinin  matem evlerine çevrilmesine toplum olarak müsade edilmemesi gerektiğini ifade etti.

MAGANDALARA DUR DİYECEĞİZ

ProjeyeKırıkkale Belediyesi olarak gereken bütün desteği vereceklerini belirten Başkan Saygılı “İnsanlarımızın ortak mutluluklarını paylaştığı düğünlerde ölmelerini yada yaralanmalarını istemiyoruz. Vatandaşlarımızın düğün evleri matem evlerine dönmesin. Toplum olarak bu projeye gereken desteği verirsek, magandalığın önüne geçmiş oluruz. Düğünlerde silah atılmasın, mutluluklar bozulmasın. Toplumumuzun en eski geleneklerinden birisi olan düğün geleneğimizin magandalıkla yok olmasına izin vermemeliyiz. Eğer bizler toplum olarak buna dur dersek düğünlerimiz matem evlerine dönüşmez. Düğünlerimizde magandalara dur diyeceğiz. ”dedi.

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 139 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER ANKARA HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı