Saygılı'dan 24 Proje

 Tarih: 15-02-2019 23:23:10
Kırıkkale Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Saygılı, Taç mahal balo ve kongre merkezinde projelerini büyük bir katılımın huzurunda açıkladı. Saygılı 24 projesini açıklarken, her şeyi Kırıkkale için yaptıklarını söyledi.

31 MART'TA SEÇİMİ ALACAK GÜÇTEYİZ

Taç Mahal  balo ve kongre merkezinde gerçeklen proje açıklamasında Mehmet Saygılı'ya partililer ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Program AK Parti Nuh Dağdelen'in konuşmasıyla başladı. Dağdelen, " üniversite hastanesi bar üniversite hastanesi yüksek ihtisas ek binayı Ak Parti yaptı. Adli tıp Kırıkkale'de de kuruldu. Bunların hepsi Ak Partinin eseri. Ulaşım la alakalı bir problemimiz kalmadı.duble yollar yapıldı. 31 Mart'ta seçimi alacak güçteyiz''dedi.

KIRIKKALE'DE TOPLANACAK

Saygılı, projelerini açıklamadan önce vatandaşlara seslendi. Saygılı, Kırıkkale'miz için 5 yılda yapılması gerenleri yaptım. Bundan sonrada yapacağım. Kırıkkale'yi hepimizin çok sevmesi lazım''dedi. Saygılı daha sonra projelerini açıkladı. "Karacalı mevkine.Jandarma Kırıkkale'mize yatırım yapacak. jandarma komutanlığımızın bir tesisini Kırıkkale’ye gelmesi için bir projemiz vardı.14 bin dönüm arazi bulduk karacalıda.Tüm Türkiye’de ki jandarma komutanlığının  mühimmatı Kırıkkale'de toplanacak.''dedi.

İŞTE SAYGILI'NIN PROJELERİ 

Mehmet Saygılı 31 Mart'ta yeniden seçilmesi durumunda açıkladığı 24 proje Saygılı, "Spor MKE arazilerinin içine büyük bir spor kompleksi yapacağız. Orada bir de gençlik merkezi yapacağız.Belediye ve bakanlığımız ortaklaşa yapıyoruz.Kırıkkale evlerini büyüteceğiz.Büyük bir Kırıkkale evleri mahallesi yapıyoruz.Çoruh özünü etrafını güzel bir mekan haline getireceğiz.Ardiyeciler sitesinden kimse memnun değil.Oraya güzel bir park yapacağız.Bilim ve deney merkezi haline getireceğiz kültür parkını.Tren yolunu 4 ayrı noktaya köprülü kavşak yapıyoruz. Eski rektörlük,Bahçelievler,sanayi kavşağına,yapılacak.Mezarlık yeni mezarlık yerine ihtiyacımız vardı.Modern yeni bir mezarlık yapacağız. 6 kişilik parsellerle aile mezarlığı olarak vereceğiz. Kültür merkezi sıkıntımız çözülecek. Eski valilik binasının yerine alt katına otopark yapmak şartıyla yapacağız. Parklarımıza kitap kafe yapacağız.Avrupa birliğine proje sunduk.Ulaşımla ilgili yeni bir projemiz olacak.Sanayici kardeşlerimiz yerlerinden çok mutsuz.İnşallah odamızla birlikte yeni sanayi sitemiz hakkınızın hizmetine sunulacak. Celal Bayar parkımız revize edilecek çok güzel olacak. Millet bahçemiz Celal Bayar parkının üstüne yapılacak. Bizim düşüncemiz Ankara'ya da hizmet verebilecek bir alan olacak.Peyzaj çalışmalarınıza devam edeceğiz.Otobüs duraklarımızı halkımızın hizmetine sunacağız.Mahalleliler yeni Pazar yerleri istediler bizde kayıtsız kalmadık.Yeni Pazar yerleri yapacağız.Mevcut ve yeni yapılan Pazar yerlerinin üstü çocuk şarkları olacak.Alpaslan Türkeş bulvarına bisiklet ve yürüyüş yolu yapacağız.Millet caddesine daha modern bir yürüyüş yolu yapacağız.Mahalle konaklarımız burada hanım kardeşlerimizin kurs alacağı bir yer yapacağız.Kırıkkale evlerinin olduğu yere ozanlar müzesi yapacağız.Silah müzemizi açık hava düğün salonu olduğu yere müzemiz geliyor.Bağlar başı mahallemize ve deve bağırtan mevkisine o bölgenin tamamına yeni yerleşim yerleri olacak.Mücavi alan çalışmamız olacak.Karacalı mevkiine Kırıkkale'mizin yeni bir ümide ihtiyacı var.Jandarma Kırıkkale'mize yatırım yapacak.Jandarma komutanlığımızın bir tesisini Kırıkkale’ye gelmesi için bir projemiz vardı.14 bin dönüm arazi bulduk karacalıda.Tüm Türkiye’de ki jandarma Komutanlığındaki mühimmatı Kırıkkale'de toplanacak.


  Kaynak: kalehaber   Editör: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 272 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı