Peygamber Efendimize Uçtun Yavrum

 Tarih: 05-10-2018 23:35:58
Batman Gercüş'te askeri zırhlı aracın geçişi sırasında, PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi şehit olan 8 askerden Uzman Çavuş Yahya Şen'in cenazesi öğle namazına müteakip Nur Cami'de kılınan cenaze namazının ardından Balışeyh'in Akçakavak köyüne defnedildi.

AĞITLAR YAKTILAR

Cenaze töreninde şehit Uzman Çavuş  Yahya Şen'in Annesi Ayşe Şen, ayakta durmakta zorlanırken attığı ağıtlar yürekleri dağladı. Ayşe Şen yavrusuna "kuş olup uçtun peygamber efendimize''diyerek ağıtlar yaktı. Şehit Babası Emirhan Şen ise oğlunun resmine bakarak ağıtlar yaktı.

GENİŞ KATILIM

Cenaze törenine katılım oldukça fazla oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, Kırıkkale AK Parti Milletvekili Ramazan Can, CHP Milletvekili Ahmet Önal, MHP Milletvekili Halil Öztürk, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Siyasi parti İl Başkanları, İl Müdürleri, Sivil Toplum örgüt Başkanları ve binlerce vatandaş şehit Yahya Şen'in cenaze törenine katıldı.

GÖZLERDEN KAÇMADI

Şehidin bir kardeşinin olduğu, abisinin de Ankara'da uzman çavuş olarak görev yaptığı öğrenildi. Bekar olan şehit Uzman Çavuş Yahya Şen'in Özel İdarede çalışan ikiz kardeşinin olduğu ve ağabeyinin de uzman çavuş olarak Ankara'da görev yaptığı öğrenildi. Cenaze töreninde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve ünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan en önde şehit Şen'in tabutunu omuzlaması ve cenaze aracına kadar taşıması gözlerden kaçmadı.

 

 

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 526 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı