Peygamber aşıkları yola çıktı

 Tarih: 01-01-2019 19:36:03
Kırıkkale’de hizmet veren Nalbant Turizm, 20018 yılında 3'üncü turunda Allah ve Peygamber (sav), aşkıyla yanan Kırıkkalelileri umreye götürdü.

DUALAR EDİLDİ

Nokta Camii’nde bir araya gelen Allah aşıkları, bir taraftan umreye gitmenin mutluluğunu yaşarken bir taraftan da aileleriyle ayrılmanın gözyaşlarını döktüler.  Duanın ardından yakınlarıyla vedalaşan yolcular, kutsal topraklara doğru yola çıktı. 2019 yılı ilk kafilesi 10 Ocak'ta yapacak. Sömestri tatili umrecileri için hazırlıklar devam ediyor.

 TEŞEKKÜR ETTİ

Kırıkkale halkının kutsal topraklara gitmek için birbirleriyle yarıştığını belirten  Nalbant Turizm Kırıkkale Temsilcisi Fazlı Güventürk ve Umre Sorumlu Rehberi Kazım Uzel,  şirket olarak bütün imkânlarını kendilerini tercih eden vatandaşlara sunduklarını belirterek, ``İnsanlar ibadetlerini yaparken, dünyalık işleri düşünmeleri için alt yapımızı dört dörtlük yaptık. İnsanlara her türlü imkânı sunuyoruz. Şirket olarak 45 kişiyi umreye götürüyoruz. Bizi seçen bütün vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.``dedi.

HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Uzel ve Güventürk,  “Kurulduğu günden bu yana güler yüzlü ve samimi hizmet anlayışını kendine ilke edindik.  2019 yılında umre ve hac sektörüne yeni bir anlayış getirmek istemektedir. Şirketimiz  “müşterilerimiz bizim hem dost, hem de misafirlerimizdir” düsturu, “dua, dostluk ve hizmetinize talibiz” felsefesini ilke ve düstur edinmiştir. Çıktığımız bu zahmetli yolda sizlerden aldığımız destekle kalite ve seviyemizi her geçen gün daha yukarılara çıkarmayı ve bu sektörde dünya var oldukça sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz.”

BÜYÜK AŞK

Güventürk ve Uzel, "Kutsal Topraklar'a umre için giden Müslümanların ilk gittikleri yer Medine'de Mescid-i Nebevi oluyor. Allah Rasulü'nü (sav) sinesinde misafir eden bu kutlu mekanda uzun uzun ibadet eden ve Peygamber Efendimiz'i (sav) ziyaret eden Müslümanlar, ardından İslam tarihinde önemli yeri olan mekanları görme fırsatı buluyor. Uhud Tepesi, Hendek ve diğer mukaddes yerleri ziyaret eden müminler, ardından Mekke'ye doğru yola çıkıyor. İhramlı olarak Mekke'ye ulaşan Müslümanlar, ihrama girilen mikat mescidinin bulunduğu yerde umreye niyet ederek Kâbe'nin ihtişamlı iklimine kendilerini bırakıyor. Tekbir ve dualarla tavafın ardından Safa ile Merve tepeleri arasında say yapan Müslümanlar, tıraş olarak umre ziyaretini tamamlıyor. Mekke'de de Arafat başta olmak üzere kutsal mekanları ziyaret eden müminler, umre ibadetini tamamlamanın huzuru ile ülkelerine dönüyor."

 

 

 

 
  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 194 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı