PANCAR ÜRETİCİLERİNİN YÜZÜ GÜLDÜ

 Tarih: 27-09-2018 21:56:15
Kırıkkaleli pancar üreticileri ile nakliyeciler arasında yaşanan nakliye krizi AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dagdelen’in, araya girmesiyle daha fazla büyümeden çözüldü

Pancar söküm dönemine girildiği şu günlerde Kırıkkaleli pancar üreticilerinin uykularını kaçıran nakliye sorunu, Ak Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen’in “Çözüm odaklı siyaset” anlayışı ile sonuca ulaştırıldı.

 

Sıkıntılarını anlatmak üzere Ak Parti Balışeyh İlçe Başkanı Yusuf Akkurt ile birlikte Başkan Dağdelen’e gelen pancar üreticileri, ürünü kendi imkanları ile Çoruma nakledemeyeceklerini iletti. Üreticilerden aldığı bilgiler üzerine Kırıkkale Kamyoncular Kooperatifi yöneticilerinin de olduğu bir toplantı yapan İl Başkanı Nuh Dağdelen, Çorum Şeker Fabrikası yönetimi ile temas kurdu. Taraflara bir mutabakat önerisi getiren Başkan Dağdelen, ilgili banka yönetimini de konuya dahil ederek, pancarın çiftçiye herhangi bir ek yük getirmeden Çorum Şeker Fabrikası’na transferini sağladı.

İl Başkanı Nuh Dağdelen’in pratik çözümü sayesinde rahat bir nefes alan üreticiler, durumdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. “Pancar üreticileri olarak doğru adrese geldiğimizi gördük. Nakliye sorunu belimizi büküyordu. Başkan Dağdelen’e teşekkür ediyoruz” diyen üreticiler Kırıkkale Kamyoncular Kooperatifi ile birlikte Çorum Şeker Fabrikası’na teşekkür ziyareti yaptılar.

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 1213 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı