escort izmir

instagram Photo and Video Download

ÖZHASEKİ’YE BEM-BİR-SEN'DE COŞKULU KARŞILAMA

 Tarih: 11-02-2019 10:06:54
Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki,

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Ankara’yı karış karış gezmeye, toplumun tüm kesimleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Mehmet Özhaseki bu kez Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden Memur-Sen'e bağlı Belediyeler ve Özel idare Çalışanları Birliği Sendikası'nın (Bem-Bir-Sen) 6. Olağan Genel Kuruluna katıldı.
Memur-SEN Genel Başkan'ı Ali Yalçın, Bem-Bir-Sen Genel Başkan'ı Levent Uslu ve çok sayıda sendika Başkan'ı katıldı.
ÖZHASEKİ 21 YIL BOYUNCA ÇALIŞANLARIMIZIN HAKLARINI ALIN TERLERİ KURUMADAN ÖDEDİK
Bem-Bir-Sen 6. Olağan Genel Kurulu’nda coşkuyla karşılanan Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki sendika üyelerinin yoğun alkışları arasında çıktı kürsüye. Konuşmasına Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan'ı olduğu ilk gün yaşadıklarını anlatarak başladı. Özhaseki şöyle konuştu;
''Kayseri Belediye Başkan'ı seçildikten sonra ‘Bismillah’ dedim işe başladım. İlk iş muhasebeciyi çağırdım yanıma kasada ne kadar para olduğunu sordum. 800 milyon para olduğunu söyledi.  14 milyar çalışanların maaş ödemesi vardı. Benim için öncelik çalışanların maaşlarıdır. Personel evine ekmek götürecek bir ödemesi vardır, onu yapacaktır. Eşi ile çoluğu çocuğu ile dışarı çıkacaktır, planı vardır. Hemen ilk iş maaşları ödemek için para bulmaya çalıştım. Gidip borç bulup, emanet para ile maaşları ödedim. 21 yıl boyunca da bir gün bile ne maaş ne ikramiye geciktirmedim. Belediye başkanları para yönetimini iyi bilmek zorunda öz kaynak oluşturmayı bilmeli ki, çalışanlarını kimseye muhtaç etmesin'' dedi.
BELEDİYE ÇALIŞANLARINA MÜJDELER VERDİ...
Belediyelerde çalışanların sıfatı ve statüsüyle ilgili karmaşanın olduğunu vurgulayan Özhaseki, şunları söyledi:
"Yeni bir statüyle mutlaka çalışanların hakkının gözetildiği bir ortamın sağlanması lazım. Bir taraftan belki de belediyelerin kendi meclislerinde yapacakları işler var, bir taraftan da kanunen düzenlemeye muhtaç işler var. Bunları bir an önce düzenlenip, ortaya konması lazım. Bu noktada bana düşen neyse, üzerime düşeni yapmaya çalışacağım.
Belediye başkanı olduğumuzda da en azından sosyal denge tazminatı, bunların konması için uğraşmış, mücadele etmiş bir kardeşiniz de benim. Sosyal denge tazminatının yüzde 50’si veriliyor, tamamının verilmesini sağlayacağım. Bu da benim size sözüm olsun"
Özhaseki, büyük bir titizlikle ve gayretle şehirleri yeniden inşa etmeleri gerektiğine işaret ederek, Ankara'nın sorunlarını ve neler yapılması gerektiğini çok iyi bildiklerinin altını çizdi. Özhaseki, "En azından çalışan arkadaşlarımızın durumunun iyileştirilmesi, hanım kardeşlerimizin orada (Ankara Büyükşehir Belediyesi) kreş gibi yerlere kavuşarak gözlerinin arkada olmaması gibi çalışanlarımızdan mutluluğundan başlayarak, tüm şehrin mutluluğuna gidecek yolda inşallah biz de doğru adım atarız" diyerek konuşmasını bitirdi.

  Kaynak: Mehmet ÖZHASEKİ   Bu haber 166 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER ANKARA HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı