"Oy çuvallarının başındayız, oylarımıza sahip çıkıyoruz"

 Tarih: 08-04-2019 18:37:08
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, 1 Nisan 2019 tarihinden bu yana İstanbul'da geçersiz oy sayım işlemlerinde görevli olduğunu belirterek, "Oyumuzu çaldırmamak için partililerimizle nöbetteyiz. AKP'liler 15 binin üzerindeki farkla önde olan İmamoğlu'nun kazandığını kabullenemiyorlar. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun oy çuvallarının başındayız, oylarımıza sahip çıkıyoruz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim akşamı yaptığı "İstanbul'u adım adım takip ediyoruz" açıklamasının ardından CHP'li milletvekilleri, parti yöneticileri ve hukukçular ile birlikte "oy güvenliği" için 1 Nisan'dan bugüne kadar "sandık nöbetini" sürdürüyor.

AKP KENDİNE GELİNCE 1 OY BİLE ÖNDE OLAN KAZANIR DİYOR..!

AKP'nin Ekrem İmamoğlu'na mazbatasını verdirmemek için süre kazanmak adına her türlü itirazda bulunduğunu dile getiren Milletvekili Köksal, "Demokrasi mücadelesi veriyoruz. Sultangazi, Bayrampaşa ve Esenler’de sandıklara sahip çıktık. 1 Nisan 2019'dan beri İstanbul'da geçersiz oy sayım işlemlerinde görevliyiz. Oyumuzu çaldırmamak için partililerimizle nöbetteyiz. Hemen hemen bütün sanayi, ekonomi ve üretim merkezlerinde Cumhuriyet Halk Partisi kazandı. Buralardaki 'Derman Belediyeciliğin' etkisini Anadolu’da görecek. Kazanan CHP'li Belediyelerimiz bu Büyükşehir Belediyelerinden destek alacaklar. Bugün büyükşehirlerde yaşanan bu başarı genel seçimlerde CHP iktidarına dönüşecek. AKP'de bunu bildiği için İstanbul'da kazandığımız önde olduğumuz seçimde Ekrem İmamoğlu'na mazbatasını verdirmemek için süre kazanmak adına her türlü itirazda bulunuyor. Kendilerine gelince 1 oy bile olsa önde olan kazanır derken bugün İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 90’ını sayılmışken 15 binin üzerindeki farkla önde olan İmamoğlu'nun kazandığını kabullenemiyorlar. Ama AKP ne yaparsa yapsın İstanbul'da 'Baharın Gelişini' 'Derman Belediyeciliğe' kavuşmayı engelleyemeyecek. Hemşehrilerimin içi rahat olsun oy çuvallarının başındayız, oylarımıza sahip çıkıyoruz." dedi.

  Kaynak: KANAL HABER AJANASI   Bu haber 480 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER CHP HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı