escort izmir

instagram Photo and Video Download

MHP ve AKP'nin ardından Cumhur İttifakı'nın ortaklarından BBP'den ittifak açıklaması

 Tarih: 25-10-2018 01:50:40
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yerel seçimlerde AKP ile ittifak yapmayacaklarını açıklamasının ardından, Cumhur İttifakı’nın bir diğer ortağı Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) yapılan açıklamada, “Biz Büyük Birlik Partisi olarak, Cumhur İttifakı'na sadığız ve Cumhur İttifakı'nın yanındayız" ifadeleri kullanıldı.

Cumhur İttifakı ’nın ana gövdesini oluşturan AKP’nin ve MHP’nin liderleri dün yaptıkları açıklamayla yerel seçimlerde ittifak yapılmayacağını söylediler.

AKP ve MHP'den gelen açıklamaların ardından açıklama yapan BBP Genel Başkanı Mustafa DesticiCumhur İttifakı'na, siyasi partilerin değil, milletin karar verdiğini belirterek, "Biz Büyük Birlik Partisi olarak, Cumhur İttifakı'na sadığız ve Cumhur İttifakı'nın yanındayız" dedi.

Yerel seçimlerde ittifak yapılmamasının Cumhur İttifakı’nı zedeleyeceğini belirten Destici, şunları söyledi:

'SİSTEMİN KALICILIĞI İÇİN İTTİFAKIN MECLİS'TE BİRLİKTELİĞİ OLMAZSA OLMAZDIR'

"Çünkü Cumhur İttifakı, siyasi partilerin değil, milletin karar verdiği bir birlikteliktir. 24 Haziran seçimlerinde de milletimiz, Cumhur İttifakına olan desteğini sandıkta ortaya koymuştur. Bu sebeple, yeni sistemin de kalıcı hale getirilmesi için Cumhur İttifakının mecliste birlikteliği olmazsa olmazdır. Bu ittifak, ülkemizin atlattığı en büyük badire olan 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra, milletimizin hızlıca toparlanmasını sağlayan en önemli unsur olmuştur. Ulusal güvenliğimizi tahkim etmek için gerçekleştirdiğimiz, cumhuriyet tarihinin en kapsamlı terörle mücadele sürecinin itici gücü olmuştur.

'ERDOĞAN VE BAHÇELİ'YE RANDEVU TALEPLERİMİZİ İLETTİK'

Türkiye’nin bekası için, kalkınma için, büyümenin sürekliliği yönetimde istikrar temsilde adalet için hayata geçirilen yeni yönetim sisteminin dinamosu olmuştur. Bu sebeple, Türkiye’nin içinde bulunduğumuz ekonomik savaştan ve dış güçlerin entrikalarından daha güçlü çıkabilmesi için, bu ittifakın bozulmasına içeride ve dışarıda kimlerin el ovuşturduğu, kimlerin sevindiğini hesaba katarak, iki partinin de bu süreci bir kez daha düşünmesi gerektiğine inanıyoruz. Biz Büyük Birlik Partisi olarak, Cumhur İttifakı ’na sadığız ve Cumhur İttifakının yanındayız. Bu sebeple, bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, yerel seçimlerde ittifakın sonlandırılması kararını bir kez daha gözden geçirmelerini ve konuyu tekrar konuşmalarını arzu etme noktasında görüşlerimizi paylaşmak için randevu taleplerimizi ilettik. İnanıyorum ki değerli liderlerimizin birleştirici tutumuyla bu konuyu gündemden çıkaracağız. Biz de iki tarafla görüşüp, siz değerli kamuoyuyla konu hakkındaki kanaatlerimizi çok yakın bir süre içerisinde paylaşacağız.

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 330 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER B B P HABERLERİ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı