MEHMET AKİF ERSOY SİNCAN’DA ANILDI

 Tarih: 28-12-2018 00:14:19
SİNCAN BELEDİYESİNDEN MİLLİ ŞAİRE ÖZEL PROGRAM

Kurtuluş Savaşı döneminde kaleme alınan İstiklal Marşımızın yazarıMilli Şair Mehmet Akif Ersoy, vefatının 82. yılında Sincan’da düzenlenen özel bir program ile anıldı. Eğitimci-Yazar Dursun Ali Taşçı’nın katıldığı “Mehmet Akif Ersoy ve Asım’ın nesli” adlı programda Milli Şairin hayatı ve şiirleri anlatıldı.

Sincan Belediyesi, milli mücadele ruhunu mısralarıyla ebedileştiren Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 82. yılında Lale Konferans salonunda düzenlediği programla andı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programda Eğitimci-Yazar Dursun Ali Taşçı’nın anlatımıyla Mehmet Akif Ersoy ve şiirleri yâd edildi. Mehmet Akif Ersoy’un yanı sıra tarih yazmış şehitlerimizin hikâyelerine de değinen Taşçı, okuduğu şiirlerle salonu dolduran Sincan halkına duygu dolu anlar yaşattı.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan programın ardından kürsüye gelerek Mehmet Akif Ersoy hakkındaki düşüncelerini salonda bulunanlarla paylaştı. Başkan Ercan, “Mehmet Akif, İstiklal Marşımızın şairi olmasının yanı sıra tarihimizde önemli bir değerdir. Siz gençlere tavsiyem değerlerimize sahip çıkalım. Bu hassasiyeti göstereceğinizden eminim. Bu vesileyle vefatının 82. sene-i devriyesinde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u saygı ve rahmetle yâd ediyorum.” diye konuştu.

 

 
 
  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 181 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER ANKARA HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı