KORAY AYDIN: İKTİDARIN BU DÖNEMİ; "ZAM VE ZULÜM DÖNEMİ"

 Tarih: 19-12-2018 20:36:59
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, “gelinen noktada iktidarın bu dönemi, “zam ve zulüm dönemi” olarak tarihe geçecektir” dedi

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan Bütçe Kanunu Teklifinin 6. Maddesi üzerinde İYİ Parti Grubu adına söz alan Koray Aydın, “Bugün geldiğimiz noktada, adalet ve kalkınma partisi iktidarı döneminde ülkemizde ‘adalet’ de yoktur, ‘kalkınma’ da yoktur. Yandaşları zengin etmek ve kalkındırmakla meşgul olan iktidar; zamların altında ezilen, işinden ve aşından olan, işçinin, memurun, esnafın, sanayicinin, çiftçinin, emeklinin, velhasıl tüm mağdur kesimlerin feryadını duymuyor, görmüyor ve hissetmiyor. Bu feryadı duymamak; insafsızlıktır, vicdansızlıktır ve açık bir zulümdür” şeklinde konuştu.

İktidarın seçimlerden önce ‘çıraklık dönemi’, ‘kalfalık dönemi’ ve ‘ustalık dönemi’ gibi kendi tanımlamaları olduğunu hatırlatan Koray Aydın; “şimdi o dönemleri unuttular. Ama biz kendilerine hatırlatıyoruz. Gelinen noktada iktidarın bu dönemi, ‘zam ve zulüm dönemi’ olarak tarihe geçecektir” şeklinde konuştu.

HARCAMA YETKİSİ DE TEK ELDE TOPLANIYOR AMA DENETLENEMİYOR

Demokrasinin olmazsa olmazının kuvvetler ayrılığı prensibi olduğunu belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın şunları söyledi: “Yasama, yürütme ve yargı birbirini dengeleyecek ve denetleyecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, kuvvetler ayrılığı prensibini yerle bir etmiş, adeta bütün güçleri tek elde toplamıştır. Üzerinde konuştuğumuz 6. Madde de birçok konuda düzenleme ve harcama yetkisini tek elde topluyor. Sayın Cumhurbaşkanı yedek ödeneği adeta örtülü ödenek gibi dilediğince kullanacak, kurum ve kuruluşların bütçeleriyle ilgili aktarma yetkisine sahip olacak. Peki, bütçe ödeneklerinin yerli yerinde kullanılıp kullanılmadığı nasıl denetlenecek? Sayıştay, Türkiye Büyük Millet Meclisi adına harcamaları denetleyebiliyor mu? Geçtiğimiz aylarda basına yansıyan birkaç Sayıştay raporuyla gördük ki, milletin parası akıl almaz yol ve yöntemlerle hortumlanmıştır. İktidarın ilk icraatı bu raporu hazırlayanları görevden el çektirmek oldu. Sayıştay'ın Denetim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı apar topar görevinden alındı. Yetmedi belediyelerin denetlenmesinden sorumlu Sayıştay 15. Grup Başkanı da görevinden alındı. İktidarın belediyeleri, milletin parasını har vurup harman savuruyor, iktidar tasarrufu milletten bekliyor.”

 

İKTİDAR İSRAF EDİYOR, TASARRUFU VATANDAŞTAN BEKLİYOR

İktidarın “itibardan tasarruf olmaz” anlayışıyla milletin parasını saraylara, köşklere, uçaklara, lükse, şatafata harcadığını ve açıkça israf ettiğini, tasarrufu ise vatandaştan beklediğini ifade eden Koray Aydın, “görüştüğümüz 2019 bütçesine de ‘tasarruf bütçesi’ diyorlar. Daha önce dedim ya ‘tasarruf sadece vatandaştan bekleniyor’ diye! Alın size bir örnek: Meclis Başkanlığı daha önce iki kez iptal edilen 66 araçlık lüks makam aracı ihalesi için yeniden ilana çıkıyor! İşçimiz, memurumuz, öğrencimiz toplu taşım ücretlerine gelen 20-30 kuruşluk zamdan bile etkilenip kara kara düşünürken, siz sıfır kilometre lüks makam aracı alma derdindesiniz. Sayenizde vatandaşımızın satın alma gücü yerlerde sürünüyor. Türkiye; vatandaşın satın alma gücü açısından Avrupa’da 37 ülke arasından 29’uncu sırada! Ekonomi neresinden tutsak elimizde kalıyor. Daha dün işsizlik rakamları açıklandı, Eylül ayı itibariyle işsizlik 11,4 oldu. Her dört gençten biri işsiz. İşsizlik devri iktidarınızda kronik hale geldi. Yine dün sanayi üretimi rakamları açıklandı. Ekim ayı itibariyle sanayi üretimi yıllık bazda yüzde 5,7 azaldı. Yandaş basın ve ekonomistler bile bu rakamları sert düşüş olarak nitelendirdi. Müdahale ettiğiniz sanayi üretimi rakamları bile açıklanan son büyüme rakamlarını yalanlıyor” şeklinde konuştu.

 

‘ANLAŞMALI İFLAS” OLAN KONKORDATO İLANLARI KRİZ DALGASININ İŞARETİ

Koray Aydın, son aylarda artan konkordato ilanlarına değindiği konuşmasında, şunları söyledi: “Son birkaç ayda sayenizde (!) neredeyse bütün vatandaşlarımızın öğrendiği bir terim var: Konkordato! Neymiş bu konkordato? Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre ‘iflas anlaşması’ bir başka deyişle ‘anlaşmalı iflas’ demek. Birkaç gün önce ilgili bakan vahim tabloyu kendisi açıkladı: 846 işletme konkordato ilan etmiş! Bu rakam 1 ay önce 356 idi. Yani bir ayda iflasın eşiğine gelmiş olan işletme sayısı yüzde yüzden daha fazla artmıştır!”

 

8 MİLYON OLAN İCRA DOSYASI SAYISI BİR ÇOK ÜLKENİN NÜFUSUNDAN FAZLA

Batık kredi rakamları da alarm verdiğini hatırlatan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın “batık kredi pazarı iktidarınızda 41 milyar TL’ye çıktı. Borç tahsilatı için bekleyen 3 buçuk milyon dosya var! Bankalar alacaklarını tahsil etmek için, batık kredileri sayıları giderek artan varlık yönetim şirketlerine satıyor. Bu şirketler de zaten zor durumda olan vatandaşın tepesine çöküyor. İcra dosyaları, sayenizde rekor kırdı. Adliyelerde yer kalmadı. İşte yılın son ayındayız. 2018 yılında adliyelere

gelen icra dosyası 8 buçuk milyona dayanmış durumda. Bu rakam neredeyse Avrupa’daki çoğu ülkenin nüfusundan bile fazla! Memleketi ne hale getirdiniz?” dedi.

 

AÇIKLANAN ENLASYON RAKAMLARI İNANDIRICI DEĞİL!

Açıklanan enflasyon rakamları üzerinden iktidara yönelik eleştirilerini sıralayan Koray Aydın: “Ya enflasyon rakamlarına ne demeli? Düştü dediğiniz enflasyon rakamları bile TÜFE’de yüzde 20’nin, TEFE’de yüzde 40’ın üzerinde seyrediyor. Kaldı ki açıklanan enflasyon rakamlarına nasıl inanalım? Siz değil misiniz mevzuatta bir değişiklik yaparak bir gecede kişi başına düşen geliri balon gibi şişiren. Siz değil misiniz enflasyon rakamlarını beğenmeyip enflasyon hesaplamalarında kullanılan ürün sepetinde değişikliğe giden. Siz değil misiniz keyfinizi bozan rakamları açıkladı diye rakamları açıklayan birimin başındaki TÜİK Başkan Yardımcısını görevden alan?” şeklinde konuştu.

 

DOLAR YÜKSELİRKEN ZAMLAR DA YÜKSELİYOR, AMA DÜŞERKEN DÜŞMÜYOR!

Konuşmasının son bölümünde İYİ Parti’nin parlamento çalışmaları ile ekonomik kriz nedeniyle mağdur olan kesimlerin sorunlarına değinen Koray Aydın şunları söyledi: “Milletimizin mağdur kesimlerini ilgilendiren, vatandaşımızın yaralarına parmak basan araştırma önergelerimizin hiç biri kabul edilmiyor? İYİ Parti olarak aynı önergeleri siz verin biz destekleyelim diyoruz, o da kabul görmüyor. Soru önergelerimize ya hiç cevap verilmiyor, ya da alay eder gibi ilgisiz bir cevap veriliyor. Anlaşılan odur ki; denetim yolları tıkanmış, tek adam rejimi artık iyice hayata geçmiştir. Tek eksik harcama yetkisinin de tek elde toplanmasıdır. İşte bu bütçe kanunu teklifiyle o da hayata geçecektir. Oysa yapılması gereken ‘Beytülmale uzanan el, kızım Fatıma’nın eli de olsa keserim’ anlayışıyla tüyü bitmemiş yetimin hakkına sahip çıkmaktır. Bugün ülkemizde fıkralara rahmet okutan bir dolar-zam ilişkisi yaşanıyor. Dolar yükselirken zamlar da yükseliyor, ama düşerken düşmüyor. İktidar da bu çarpık düzeni seyrediyor. İğneden ipliğe her şeye zam gelmiş. İşsizlik tavan yapmış, sanayi üretimi çakılmış, krediler ödenemiyor, şirketler bir bir iflas ediyor. Ama iktidarımız, ‘kriz yok, büyüyoruz, bize bir şey olmaz’ yalanlarıyla milleti kandırıyor.”

 

ASGARİ ÜCRETE, MEMURA, EMEKLİYE VE İŞÇİYE DE YÜZDE 26 ZAM YAPILMALI!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, kendi maaşına yüzde 26 zam yapan Cumhurbaşkanının, asgari ücretlinin, memurun, emeklinin ve işçinin maaşına da aynı oranda zam yapılması yönündeki tekliflerini duymazdan geldiğini hatırlatarak; “Türkiye’de kriz var. Hem de krizin babası var. Yapmak istediğiniz krizi Mart sonuna kadar idare etmek. Kriz yok diye milleti uyutmak, kandırmak sonra da zamlarla milletin tepesine çökmektir. Bugünden vatandaşı uyarmak da bizim görevimizdir” dedi.

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın konuşmasının tamamı şöyle:

“Sayın Başkan,

Değerli Milletvekilleri,

2019 Yılı Bütçe Kanunu teklifinin 6. Maddesi üzerinde İYİ Parti grubu adına söz almış bulunuyorum. Bu vesileyle yüce heyetinizi ve televizyonları başında bizleri izleyen aziz milletimizi saygılarımla selamlıyorum.

Teklifin altıncı maddesi, zaruri hallerde bütçe ödenekleri arasında aktarma, Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesine konulan “yedek ödenek” kullanımı ile ilgili hususlar, yılı içinde kullanılmayan bazı ödeneklerin ertesi yıl bütçesine devri gibi daha bir dizi önemli konu yer alıyor.

En önemlisi bütün bu hususlara ilişkin usul ve esasları belirlemeye Cumhurbaşkanı yetkili kılınıyor.

Değerli Arkadaşlar,

Daha önce çeşitli vesilelerle defalarca söyledik.

Demokrasinin olmazsa olmazı, kuvvetler ayrılığı prensibidir.

Yasama, yürütme ve yargı birbirini dengeleyecek ve denetleyecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, kuvvetler ayrılığı prensibini yerle bir etmiş, adeta bütün güçleri tek elde toplamıştır.

Üzerinde konuştuğumuz 6. Madde de birçok konuda düzenleme ve harcama yetkisini tek elde topluyor.

Sayın Cumhurbaşkanı yedek ödeneği adeta örtülü ödenek gibi dilediğince kullanacak, kurum ve kuruluşların bütçeleriyle ilgili aktarma yetkisine sahip olacak.

Peki, bütçe ödeneklerinin yerli yerinde kullanılıp kullanılmadığı nasıl denetlenecek?

Sayıştay, Türkiye Büyük Millet Meclisi adına harcamaları denetleyebiliyor mu?

Geçtiğimiz aylarda basına yansıyan birkaç Sayıştay raporuyla gördük ki, milletin parası akıl almaz yol ve yöntemlerle hortumlanmıştır.

İktidarın ilk icraatı bu raporu hazırlayanları görevden el çektirmek oldu.

Sayıştay'ın Denetim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı apar topar görevinden alındı.

Yetmedi belediyelerin denetlenmesinden sorumlu Sayıştay 15. Grup Başkanı da görevinden alındı.

İktidarın belediyeleri, milletin parasını har vurup harman savuruyor, iktidar tasarrufu milletten bekliyor.

İktidar, “itibardan tasarruf olmaz” diyor, milletin parasını saraylara, köşklere, uçaklara, lükse, şatafata harcıyor, açıkça israf ediyor, tasarrufu vatandaştan bekliyor.

Görüştüğümüz 2019 bütçesine de “tasarruf bütçesi” diyorlar.

Daha önce dedim ya ‘tasarruf sadece vatandaştan bekleniyor’ diye!

Alın size bir örnek:

Meclis Başkanlığı daha önce iki kez iptal edilen 66 araçlık lüks makam aracı ihalesi için yeniden ilana çıkıyor!

İşçimiz, memurumuz, öğrencimiz toplu taşım ücretlerine gelen 20-30 kuruşluk zamdan bile etkilenip kara kara düşünürken, siz sıfır kilometre lüks makam aracı alma derdindesiniz.

Sayenizde vatandaşımızın satın alma gücü yerlerde sürünüyor.

Türkiye; vatandaşın satın alma gücü açısından Avrupa’da 37 ülke arasından 29’uncu sırada!

Ekonomi neresinden tutsak elimizde kalıyor.

Daha dün işsizlik rakamları açıklandı, Eylül ayı itibariyle işsizlik 11,4 oldu.

Her dört gençten biri işsiz.

İşsizlik devri iktidarınızda kronik hale geldi.

Yine dün sanayi üretimi rakamları açıklandı.

Ekim ayı itibariyle sanayi üretimi yıllık bazda yüzde 5,7 azaldı.

Yandaş basın ve ekonomistler bile bu rakamları sert düşüş olarak nitelendirdi.

Müdahale ettiğiniz sanayi üretimi rakamları bile açıklanan son büyüme rakamlarını yalanlıyor.

Bir başka çarpıcı veri daha paylaşmak istiyorum.

Son birkaç ayda sayenizde (!) neredeyse bütün vatandaşlarımızın öğrendiği bir terim var: Konkordato!

Neymiş bu konkordato? Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre “iflas anlaşması” bir başka deyişle “anlaşmalı iflas” demek.

Birkaç gün önce ilgili bakan vahim tabloyu kendisi açıkladı: 846 işletme konkordato ilan etmiş!

Bu rakam 1 ay önce 356 idi.

Yani bir ayda iflasın eşiğine gelmiş olan işletme sayısı yüzde yüzden daha fazla artmıştır!

Değerli Arkadaşlar,

Batık kredi rakamları da alarm veriyor.

Batık kredi pazarı iktidarınızda 41 milyar TL’ye çıktı.

Borç tahsilatı için bekleyen 3 buçuk milyon dosya var!

Bankalar alacaklarını tahsil etmek için, batık kredileri sayıları giderek artan varlık yönetim şirketlerine satıyor.

Bu şirketler de zaten zor durumda olan vatandaşın tepesine çöküyor.

İcra dosyaları, sayenizde rekor kırdı.

Adliyelerde yer kalmadı.

İşte yılın son ayındayız.

2018 yılında adliyelere gelen icra dosyası 8 buçuk milyona dayanmış durumda.

Bu rakam neredeyse Avrupa’daki çoğu ülkenin nüfusundan bile fazla!

Memleketi ne hale getirdiniz?

Ya enflasyon rakamlarına ne demeli?

Düştü dediğiniz enflasyon rakamları bile TÜFE’de yüzde 20’nin, TEFE’de yüzde 40’ın üzerinde seyrediyor.

Kaldı ki açıklanan enflasyon rakamlarına nasıl inanalım?

Siz değil misiniz mevzuatta bir değişiklik yaparak bir gecede kişi başına düşen geliri balon gibi şişiren.

Siz değil misiniz enflasyon rakamlarını beğenmeyip enflasyon hesaplamalarında kullanılan ürün sepetinde değişikliğe giden.

Siz değil misiniz keyfinizi bozan rakamları açıkladı diye rakamları açıklayan birimin başındaki TÜİK Başkan Yardımcısını görevden alan.

Sayın Başkan,

Değerli Milletvekilleri,

Bu Bütçe Kanunu teklifiyle hükümete ve Sayın Cumhurbaşkanına verdiğimiz harcama yetkisi denetlenemiyorsa, bizim burada 6. Madde böyledir, “yedek ödenek” şöyledir dememizin fazla bir anlamı yoktur.

Milletimizin mağdur kesimlerini ilgilendiren, vatandaşımızın yaralarına parmak basan araştırma önergelerimizin hiç biri kabul edilmiyor?

İYİ Parti olarak aynı önergeleri siz verin biz destekleyelim diyoruz, o da kabul görmüyor.

Soru önergelerimize ya hiç cevap verilmiyor, ya da alay eder gibi ilgisiz bir cevap veriliyor.

Anlaşılan odur ki; denetim yolları tıkanmış, tek adam rejimi artık iyice hayata geçmiştir.

Tek eksik harcama yetkisinin de tek elde toplanmasıdır.

İşte bu bütçe kanunu teklifiyle o da hayata geçecektir.

Oysa yapılması gereken “Beytülmale uzanan el, kızım Fatıma’nın eli de olsa keserim” anlayışıyla tüyü bitmemiş yetimin hakkına sahip çıkmaktır.

Bugün ülkemizde fıkralara rahmet okutan bir dolar-zam ilişkisi yaşanıyor.

Dolar yükselirken zamlar da yükseliyor, ama düşerken düşmüyor.

İktidar da bu çarpık düzeni seyrediyor.

İğneden ipliğe her şeye zam gelmiş.

İşsizlik tavan yapmış,

Sanayi üretimi çakılmış,

Krediler ödenemiyor,

Şirketler bir bir iflas ediyor.

Ama iktidarımız, “kriz yok, büyüyoruz, bize bir şey olmaz” yalanlarıyla milleti kandırıyor.

Kendi maaşına yüzde 26 zam yapan Sayın Cumhurbaşkanı, asgari ücretlinin, memurun, emeklinin ve işçinin maaşına da aynı oranda zam yapın teklifimizi duymazdan geliyor.

Türkiye’de kriz var.

Hem de krizin babası var.

Yapmak istediğiniz krizi Mart sonuna kadar idare etmek.

Kriz yok diye milleti uyutmak, kandırmak sonra da zamlarla milletin tepesine çökmektir.

Bugünden vatandaşı uyarmak da bizim görevimizdir.

Sayın Başkan,

Değerli Milletvekilleri,

Bugün geldiğimiz noktada, Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı döneminde ülkemizde “adalet” de yoktur, “kalkınma” da yoktur.

Yandaşları zengin etmek ve kalkındırmakla meşgul olan iktidar;

Zamların altında ezilen, işinden ve aşından olan,

İşçinin,

Memurun,

Esnafın,

Sanayicinin,

Çiftçinin,

Emeklinin,

Velhasıl tüm mağdur kesimlerin feryadını duymuyor, görmüyor ve hissetmiyor.

Bu feryadı duymamak;

İnsafsızlıktır,

Vicdansızlıktır ve

Açık bir zulümdür.

İktidarın daha önce seçim dönemlerinde “çıraklık dönemi, kalfalık dönemi ve ustalık dönemi” gibi kendi tanımlamaları vardı.

Şimdi o dönemleri unuttular.

Ama biz kendilerine hatırlatıyoruz.

Gelinen noktada iktidarın bu dönemi, “zam ve zulüm dönemi” olarak tarihe geçecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, 2019 yılı bütçesinin ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, İYİ Parti grubu adına hepinize selam ve saygılarımı sunuyorum

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 727 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER İYİ PARTİ HABERLERİ
  AK PARTİ HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin gücünü, zenginliği, refahını çok daha yükseklere taşıyacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin gücünü, zenginliği, refahını çok daha yükseklere taşıyacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan, yayımladığı Ramazan Bayramı mesajında, "Salgın sonrası si..
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten DP'nin iktidara gelişinin 70. yılı açıklaması: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten DP'nin iktidara gelişinin 70. yılı açıklaması: - "Demokrasimizin en yüksek siyasal değer olarak güçlendirilmesi mücadelesini sü..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Koronavirüsle mücadele başarıyla sürdürülüyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: Koronavirüsle mücadele başarıyla sürdürülüyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yeni tip koronavir..
AK Parti Sözcüsü Çelik, darbe tartışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu: AK Parti Sözcüsü Çelik, darbe tartışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu: - "Darbeci sözler sarf ederek Türk Silahlı Kuvvetlerine iftira atıyorsunuz. Onda..
  CHP HABERLERİ
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN LİDERLERE BAYRAM TEBRİĞİ CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN LİDERLERE BAYRAM TEBRİĞİ CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN LİDERLERE BAYRAM TEBRİĞİ
CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDE BAYRAMLAŞMA İKİNCİ GÜN… CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDE BAYRAMLAŞMA İKİNCİ GÜN… Geleneksel olarak gerçekleştirilen Siyasi Partiler arası bayramlaşma ziyaretleri..
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı - "İYİ Parti için kumpas kurdular, seçimlere girmemesi için altyapı oluşturdular..
Tutuklanan Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı hakkında açıklama Tutuklanan Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı hakkında açıklama Tutuklanan Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı hakkında açıklama
  MHP HABERLERİ
MHP’li Öztürk Bayramlar Birliğimizin Temeli MHP’li Öztürk Bayramlar Birliğimizin Temeli MHP’li Öztürk Bayramlar Birliğimizin Temeli
MHP'de partiler arası bayramlaşma video konferansla yapılacak MHP'de partiler arası bayramlaşma video konferansla yapılacak MHP, partiler arası bayramlaşmayı yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele ted..
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den bayram mesajı MHP Genel Başkanı Bahçeli'den bayram mesajı MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Muhtemel riskleri engellemek, salgının tekrar yayılm..
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den gündeme ilişkin mesajlar: MHP Genel Başkanı Bahçeli'den gündeme ilişkin mesajlar: - "(Van'daki terör saldırısı) İki kardeşimizin şehadetine neden olan hainleri la..
  İYİ PARTİ HABERLERİ
“İÇ PİYASA ACİLEN CANLANDIRILMALI” “İÇ PİYASA ACİLEN CANLANDIRILMALI” İYİ PARTİ KALKINMA POLİTİKALARI BAŞKANI İSMAİL TATLIOĞLU SALGIN SONRASI EKONOMİK..
“İYİ PARTİ OLARAK, BU DEĞİŞİKLİKLERİN TAM DA KARŞISINDAYIZ!” “İYİ PARTİ OLARAK, BU DEĞİŞİKLİKLERİN TAM DA KARŞISINDAYIZ!” “HÜKÜMETİN BARO YAPISINI DEĞİŞTİRME PLANI, DAHA ÖNCE DE ORTAYA ATILMIŞ BİR FETÖ ..
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, video konferansla gençlik kolları başkanlarıyla görüştü İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, video konferansla gençlik kolları başkanlarıyla görüştü ANKARA (AA) - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il gençlik kolla..
KISITLAMALAR KOYMAYI SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI İLE NASIL BAĞDAŞTIRABİLİYORSUNUZ? KISITLAMALAR KOYMAYI SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI İLE NASIL BAĞDAŞTIRABİLİYORSUNUZ? KISITLAMALAR KOYMAYI SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI İLE NASIL BAĞDAŞTIRABİLİYORSUNUZ?..
  B B P HABERLERİ
BBP Genel Başkanı Destici, Eskişehir'de yaşayan anne ve babasını ziyaret etti BBP Genel Başkanı Destici, Eskişehir'de yaşayan anne ve babasını ziyaret etti BBP Genel Başkanı Destici, Eskişehir'de yaşayan anne ve babasını ziyaret etti..
BBP Genel Başkanı Destici'den BBP Genel Başkanı Destici'den "Anneler Günü" mesajı: - "Bir aile ve toplumda, anne sağlıklı olursa o aile ve toplum sağlıklı olur. An..
DESTİCİ: “ARTIK BU ÜLKEDE DARBELERE GEÇİT YOK DESTİCİ: “ARTIK BU ÜLKEDE DARBELERE GEÇİT YOK Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici “Artık bu ülkede darbel..
  DEVA HABERLERİ
Ali Babacan'dan erken seçim açıklaması: Sistem 2023'e kadar dayanmaz Ali Babacan'dan erken seçim açıklaması: Sistem 2023'e kadar dayanmaz DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iktidarın elindeki gücü riske atmak iste..
Ali Babacan'dan iktidara tepki! Türkiye felç olmuş durumda Ali Babacan'dan iktidara tepki! Türkiye felç olmuş durumda Türkiye bir yandan salgınla mücadele ederken diğer yandan Meclis'ten tartışma ol..
Babacan’dan hükümete çağrı: Ertelensin Babacan’dan hükümete çağrı: Ertelensin DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Corona virüsü ile ilgili alınması gereke..
KEÇİÖREN’DE 23 NİSAN ÇOCUKLARDAN GELEN ESERLERLE KUTLANACAK KEÇİÖREN’DE 23 NİSAN ÇOCUKLARDAN GELEN ESERLERLE KUTLANACAK Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, koronavirüs salgını nedeniyle meydanla..
  Gelecek HABERLERİ
"İyilik melekleri" ihtiyaç sahibi aileyi sıcak yuvaya kavuşturdu "İyilik melekleri" ihtiyaç sahibi aileyi sıcak yuvaya kavuşturdu
Erzurumspor, Beşiktaş'ı kupanın dışına itti Erzurumspor, Beşiktaş'ı kupanın dışına itti Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda TFF 1. Lig ekibi Büyükşehir Beled..
Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu'ndan genç futbolcu Ravil Tagir'e övgü Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu'ndan genç futbolcu Ravil Tagir'e övgü Altınordu Teknik Direktörü Eroğlu, stoper Ravil Tagir hakkında, "Ravil çok enter..
Premier Lig'de Liverpool kazanmaya devam ediyor Premier Lig'de Liverpool kazanmaya devam ediyor İngiltere liginin zirvesindeki Liverpool, Wolverhampton'ı 1-0 yenerek üst üste 1..
  ANAP HABERLERİ
ANAVATAN PARTİSİ TBMM 100. YIL KUTLAMA MESAJI ANAVATAN PARTİSİ TBMM 100. YIL KUTLAMA MESAJI Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 23 Nisan 1920'de gerçekleşen açılışı, aziz mill..
MUSTAFA ÖZBEK’E SON GÖREV MUSTAFA ÖZBEK’E SON GÖREV Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Türk Metal Sendikası eski Genel Başkanı Mustafa..
Kültür Merkezi protokolü tama Kültür Merkezi protokolü tama Bahşılı’ya bir katkı daha
MHP’li Öztürk, Yerel Basının Elinden Tutalım, Güçlendirelim MHP’li Öztürk, Yerel Basının Elinden Tutalım, Güçlendirelim Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; TBMM’de bir ..
  S T K HABERLERİ
Türkiye Gençlik STK'ları Platformundan Kovid-19 araştırması Türkiye Gençlik STK'ları Platformundan Kovid-19 araştırması - Sağlık alanında alınan tedbirleri başarılı ve yeterli olarak değerlendiren gen..
ANNELER BAŞARACAK! ANNELER BAŞARACAK! Temiz Toplum Derneği Anne Hareketi'nden Anneler Günü mesajı: "Anneler isterse, ü..
TEMİZ TOPLUM DERNEĞİ’NDEN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE 14 ÖNERİ TEMİZ TOPLUM DERNEĞİ’NDEN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE 14 ÖNERİ Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay, uyuşturucu ile mücadelede yeni bir ..
OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE TALEP 'İKİNCİ EL’E KAYACAK OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE TALEP 'İKİNCİ EL’E KAYACAK Aydın Erkoç: ‘’Sıfır araçların tedariki ile ilgili yaşanan sıkıntılar, pandemi s..
  Y R P HABERLERİ
MACARİSTAN PARLAMENTOSU BAŞARDI SIRA BİZDE MACARİSTAN PARLAMENTOSU BAŞARDI SIRA BİZDE İstanbul Sözleşmesi, bilindiği gibi, TBMM tarafından aleyhte hiç söz alınmadan v..
Korona Virüs ve Ekonomiye Etkileri-2 Korona Virüs ve Ekonomiye Etkileri-2 Dünya genelinde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını maalesef hız kesmeden ya..
 Yukatel Denizlispor, Göztepe maçıyla çıkışa geçmek istiyor Yukatel Denizlispor, Göztepe maçıyla çıkışa geçmek istiyor Süper Lig ekiplerinden Yukatel Denizlispor'un yeni transferi Tunuslu stoper Syam..
 Demir Grup Sivasspor, Camara ile prensip anlaşmasına vardı Demir Grup Sivasspor, Camara ile prensip anlaşmasına vardı Demir Grup Sivasspor, Fransız savunma oyuncusu Samba Camara ile prensipte anlaşt..
  DÜNYA HABERLERİ
Koronavirüs salgınında son 24 saat Koronavirüs salgınında son 24 saat Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek ..
İngiltere'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 34 bin 796'ya yükseldi İngiltere'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 34 bin 796'ya yükseldi İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 160 artarak 34 bi..
ABD'den Türkiye'ye getirilen 288 Türk vatandaşı Trabzon'daki yurda yerleştirildi ABD'den Türkiye'ye getirilen 288 Türk vatandaşı Trabzon'daki yurda yerleştirildi ABD'den Türkiye'ye getirilen 296 Türk vatandaşından 288'i, Trabzon'daki yurda ye..
Libya Ordusundan Hafter milislerinin işgalindeki Vatiyye üssüne hava harekatı Libya Ordusundan Hafter milislerinin işgalindeki Vatiyye üssüne hava harekatı Libya Ordusuna bağlı hava unsurları, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçl..
  KIRIKKALE HABERLERİ
TEMAD bayram kutlaması TEMAD bayram kutlaması Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Kırıkkale şube Başkanlığı memleketimizin ve t..
SAYGILI  FARKLI NOKTALARA YEM BIRAKTI SAYGILI FARKLI NOKTALARA YEM BIRAKTI Tüm yurtta olduğu gibi Kırıkkale’de de arife günü ve Ramazan Bayramı boyunca sok..
Teşekkür Mektubu Yarışmasında Kırıkkale’den Derece Teşekkür Mektubu Yarışmasında Kırıkkale’den Derece Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlen..
Erdoğan’ın bahsettiği O Projede Vuralhan imzası Erdoğan’ın bahsettiği O Projede Vuralhan imzası Erdoğan’ın bahsettiği O Projede Vuralhan imzası
  GÜNDEM HABERLERİ
 Kayseri'de sokağa çıkamayan vatandaşların yerine mezar ziyaretlerini belediye yaptı Kayseri'de sokağa çıkamayan vatandaşların yerine mezar ziyaretlerini belediye yaptı KAYSERİ (AA) - Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ..
YHT seferleri 28 Mayıs'ta başlatılıyor YHT seferleri 28 Mayıs'ta başlatılıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 28 Mayıs'tan itibaren sosyal me..
 Polis Akademisi Bandosu'nun Polis Akademisi Bandosu'nun "19 Mayıs" konseri balkonlardan izlendi Polis Akademisi Bandosu'nun "19 Mayıs" konseri balkonlardan izlendi
 Güçlenen Atak helikopterinden 19 Mayıs'a özel uçuş Güçlenen Atak helikopterinden 19 Mayıs'a özel uçuş Güçlenen Atak helikopterinden 19 Mayıs'a özel uçuş
  B T P HABERLERİ
"Tek çıkış yolu BTP'dir, Biz çıkışın şifrelerini biliyoruz" "Tek çıkış yolu BTP'dir, Biz çıkışın şifrelerini biliyoruz"
BTP'nin yeni Genel Başkanı Hüseyin Baş BTP'nin yeni Genel Başkanı Hüseyin Baş Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanlığı'na partinin online gerçekleştiri..
BTP’den Basın açıklaması BTP’den Basın açıklaması BASIN AÇIKLAMASI Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Haydar Baş, ..
Prof. Dr. Baş'la ilgili iddiaların gerçekle ilgisi yok Prof. Dr. Baş'la ilgili iddiaların gerçekle ilgisi yok Baş Ailesi Avukatı Lütfullah Önder, asılsız bazı iddialar üzerine yaptığı yazılı..
  D S P HABERLERİ
DSP Genel Başkanı AKSAKAL’dan Ramazan Bayramı Mesajı. DSP Genel Başkanı AKSAKAL’dan Ramazan Bayramı Mesajı. Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, Ramazan Bayramı dolayısı..
AKSAKAL, COVID-19 salgınından sonra Hükümetin ekonomik tedbirler kapsamındaki “Yapısal Reformlar”ını değerlendirdi. AKSAKAL, COVID-19 salgınından sonra Hükümetin ekonomik tedbirler kapsamındaki “Yapısal Reformlar”ını değerlendirdi. “Yapısal Reformlar” ADIYLA SUNULAN IMF POLİTİKALARI, HALKIN SÜREKLİ GEÇİM SIKINT..
Av. İSTE: “Baroların Yapısıyla Oynamak Milli Güvenlik Meselesidir!” Av. İSTE: “Baroların Yapısıyla Oynamak Milli Güvenlik Meselesidir!” DSP Genel Başkan Yardımcısı, Hukuk İşleri ve Siyasi İlişkiler Başkanı Av. Onur İ..
AKSAKAL, gündemle ilgili bir açıklama yaptı. AKSAKAL, gündemle ilgili bir açıklama yaptı. AKSAKAL, gündemle ilgili bir açıklama yaptı.
  ANK HABERLERİ
Son dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan sehayat kısıtlaması genelgesi Son dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan sehayat kısıtlaması genelgesi Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Şehir Giriş/Çıkı..
Başkentte bayram öncesi şehrin giriş ve çıkışlarında trafik yoğunluğu yaşandı Başkentte bayram öncesi şehrin giriş ve çıkışlarında trafik yoğunluğu yaşandı ANKARA (AA) - Ankara'da, Ramazan Bayramı'nda uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamas..
Mezarlıklarda bayram hazırlıkları sürüyor Mezarlıklarda bayram hazırlıkları sürüyor Otlar biçiliyor, çevre düzenleniyor, şehit mezarları unutulmuyor
KEÇİÖREN’DE 19 MAYIS COŞKUSU ENGEL TANIMIYOR KEÇİÖREN’DE 19 MAYIS COŞKUSU ENGEL TANIMIYOR BAŞKAN ALTINOK: 19 MAYIS COŞKUSUNU AZERİN KONSERİYLE YAŞAYACAĞIZ
  İST HABERLERİ
Hepsiburada'dan ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı Hepsiburada'dan ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı - Hepsiburada, İstanbul Valiliği'nin belirlediği ihtiyaç sahiplerine, 13 bin Ram..
Türkiye'de 356 AVM yarın kapılarını yeniden hizmete açıyor Türkiye'de 356 AVM yarın kapılarını yeniden hizmete açıyor Kovid-19 salgını nedeniyle market, eczane ve hijyen ürünleri satan firmalar dışı..
Türkiye'de 268 bin 843 yetim, 81 bin 239 öksüz çocuk var Türkiye'de 268 bin 843 yetim, 81 bin 239 öksüz çocuk var Yetim Vakfının hazırladığı rapora göre, Türkiye'de 22 milyon 876 bin 798 çocukta..
CardFinans TarımKart'tan Dünya Çiftçiler Günü'ne özel fırsat CardFinans TarımKart'tan Dünya Çiftçiler Günü'ne özel fırsat - Mayıs ayı boyunca CardFinans TarımKart sahibi ve henüz kartını kullanmamış çif..
  BAKANLAR HABERLERİ
İçişleri Bakanlığı: 484 bin 808 kişiye seyahat izni verildi İçişleri Bakanlığı: 484 bin 808 kişiye seyahat izni verildi İçişleri Bakanlığı, seyahat izin belgesi başvurusu onaylanan 65 ve üzeri yaşlard..
İçişleri Bakanlığından İçişleri Bakanlığından "65 yaş ve üzeri vatandaşlar için seyahat izin belgesi" genelgesi - Genelgeye göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, izin belgesi almak ve en az 30 gü..
Bakan Karaismailoğlu, Karaman-Ulukışla Hızlı Tren Projesi'nin Ereğli şantiyesinde incelemelerde bulundu Bakan Karaismailoğlu, Karaman-Ulukışla Hızlı Tren Projesi'nin Ereğli şantiyesinde incelemelerde bulundu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: - "Türkiye genelinde mevcut 3 ..
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Kadir Gecesi mesajı: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Kadir Gecesi mesajı: - ''İktisadi, içtimai ve ahlaki krizlerin kıskacında örselenen insanlığın içinde..
  SAĞLIK HABERLERİ
Türkiye'de Kovid-19'la mücadelede günlük vaka sayısı 1000'in altına geriledi Türkiye'de Kovid-19'la mücadelede günlük vaka sayısı 1000'in altına geriledi Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 972 kişiye Kovid-19 tanısı konulduğunu, 23 kişin..
Sağlık Bakanı Koca'dan futbol müsabakaları açıklaması: Sağlık Bakanı Koca'dan futbol müsabakaları açıklaması: - "Liglerin devamı konusu, Futbol Federasyonu'muzun kendi iradesi ile alacağı bi..
ESNEK ÇALIŞMADAN İDARECİLER VE YANDAŞLAR YARARLANIYOR ESNEK ÇALIŞMADAN İDARECİLER VE YANDAŞLAR YARARLANIYOR Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Covid-19 salgını nedeniyle sağlık..
 Türkiye'de plazma tedavisi ile Kovid-19'u yenen ilk hasta Aybar Türkiye'de plazma tedavisi ile Kovid-19'u yenen ilk hasta Aybar Türkiye'de plazma tedavisi ile Kovid-19'u yenen ilk hasta Aybar
  BÖLGE HABERLERİ
Zeydan Karalar yokluğu işçisiyle de paylaştı Zeydan Karalar yokluğu işçisiyle de paylaştı Halkın mağdur kesimini de, işçisini de unutmadı
Soner Çetin sevgisi gökyüzüne çıkıyor Soner Çetin sevgisi gökyüzüne çıkıyor Çukurova Belediyesi’nin hizmetlerinden çok memnun olduğunu belirten Berdan Bülen..
Siyasi parti ve sivil toplum örgütleri terör saldırısını kınadı Siyasi parti ve sivil toplum örgütleri terör saldırısını kınadı Van'da bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, terör örgütü PKK'n..
İLÇE VE MAHALLE MEZARLIKLARINDA DA BAYRAM TEMİZLİĞİ İLÇE VE MAHALLE MEZARLIKLARINDA DA BAYRAM TEMİZLİĞİ İLÇE VE MAHALLE MEZARLIKLARINDA DA BAYRAM TEMİZLİĞİ
  A T O HABERLERİ
ATO BAŞKANI BARAN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI… ATO BAŞKANI BARAN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI… “BAYRAMLARDA YAŞADIĞIMIZ BİRLİK VE BERABERLİK DAİM OLSUN, PANDEMİ SON BULSUN”..
BARAN: “MÜCBİR SEBEP CİRO ESAS ALINARAK GENİŞLETİLSİN” BARAN: “MÜCBİR SEBEP CİRO ESAS ALINARAK GENİŞLETİLSİN” TİCARET ODALARI KONSEY BAŞKANI BARAN TOBB EKONOMİ BULUŞMASINDA SEKTÖREL SORUNLAR..
ATO BAŞKANI BARAN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLADI.   ATO BAŞKANI BARAN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLADI. ATO BAŞKANI BARAN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLADI. ..
ATO BAŞKANI BARAN, ADIM ADIM NORMALLEŞME SÜRECİNE GEÇEN KUYUMCULARI ZİYARET ETTİ.   ATO BAŞKANI BARAN, ADIM ADIM NORMALLEŞME SÜRECİNE GEÇEN KUYUMCULARI ZİYARET ETTİ. ATO BAŞKANI BARAN, ADIM ADIM NORMALLEŞME SÜRECİNE GEÇEN KUYUMCULARI ZİYARET ETTİ..
  A B B HABERLERİ
BÜYÜKŞEHİR 14 BİN YAVRU SAZAN BALIĞINI SUYLA BULUŞTURDU BÜYÜKŞEHİR 14 BİN YAVRU SAZAN BALIĞINI SUYLA BULUŞTURDU Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in göl ve göletlerinde yaban su hayatının ..
BAŞKENT’TE İYİLİK BULAŞIYOR BAŞKENT’TE İYİLİK BULAŞIYOR Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın “iyilik bulaşıcıdır” sloganı..
COVİD-19 SALGINI İLE MÜCADELEDE KAPSAMINDA 338 İHALE ERTELENDİ COVİD-19 SALGINI İLE MÜCADELEDE KAPSAMINDA 338 İHALE ERTELENDİ Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Başkent’te koronavirüs salgın..
  SPOR HABERLERİ
Sivasspor'da hazırlıklar sürüyor Sivasspor'da hazırlıklar sürüyor SİVAS (AA) - Demir Grup Sivassporlu futbolcular, yeni tip koronavirüs (Kovid-19)..
TFF Başkanı Özdemir: Sağlıktan ödün vermeyiz TFF Başkanı Özdemir: Sağlıktan ödün vermeyiz TFF Başkanı Özdemir, "Bir insanın hayatı bile bu ligden daha önemlidir." dedi...
TFF'den yayıncı kuruluş sözleşmesi hakkında açıklama TFF'den yayıncı kuruluş sözleşmesi hakkında açıklama TFF, yayıncı kuruluş ile olan sözleşmede kulüpleri zora sokacak herhangi bir değ..
Galatasaray'dan 3,97 milyon liralık kar açıklaması Galatasaray'dan 3,97 milyon liralık kar açıklaması Galatasaray Sportif AŞ, sezonun ilk 9 aylık bölümü için 3,97 milyon lira kar açı..
resmi ilanlar
Yukarı