Kırıkkale Huzurlu Şehir

 Tarih: 11-01-2019 09:46:37
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, sürdükleri faaliyetler hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi. Polis evinde düzenlenen toplantıda Vali Sezer
Kırıkkale2nin çok huzurlu bir şehir olduğunu ifade etti. Sezer, "İlimizin Emniyet ve Asayişini sağlamada Kırıkkale halkımız başta olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşları ve siz değerli Basın Mensuplarının katkıları ile 2018 yılı içerisinde Emniyet ve Jandarma birimlerimiz tarafından gerek il bazında gerek yurt çapında örnek teşkil eden başarılı çalışmalar yapılmıştır. İlimiz Türkiye’nin en huzurlu şehirleri arasındadır. ''dedi.

 

ASAYİŞ SUÇLARIYLA MÜCADELE

 

“Her Düğüne Bir Güvenlik Görevlisi 2019 yılında da devam edecektir.”         

 Herkesin de malumu üzere ilimizde başlatılan daha sonra tüm Türkiye’ye yayılan düğünlerde silah atılmasının engellenmesi maksadıyla “Düğünümü Kana Bulama, Atılan Mermi Havada Kalmaz” projesi kapsamında her düğüne bir güvenlik görevlisi görevlendirilmiş, düğünlerde silah atılması olayları engellenerek geçmiş senelerde yaşanan serseri kurşunlardan kaynaklanan ölümler, yaralanmalar ve maddi zararlarda  %97 oranında azalma sağlanarak hedeflenen başarıya yaklaşılmıştır. 2019 yılında da aynı şekilde kararlılıkla proje kapsamında çalışmalar devam edecektir.                 “Her Okula İrtibat Görevlisi görevlendirilerek çocuklarımız okullarda daha güvende.”  Güvenli okul, Güvenli Gelecek projesi kapsamında (81)okulda (46) personel okul irtibat görevlisi olarak görevlendirilmiş, irtibat görevlilerimiz okullarda her ay düzenli olarak toplantılar gerçekleştirilmektedir. 2017 - 2018 eğitim ve öğretim yılında (592) toplantı yapılarak, irtibat görevlilerine iletilen (122) konuya müdahale edilmiş iken, 2018 - 2019 eğitim ve öğretim yılı içerisinde günümüze kadar (243) toplantı yapılmış, irtibat görevlilerine iletilen (60) konuya müdahale edilmiştir. Okul kantinleri ve servis araçlarının denetimleri hassasiyetle yapılarak okullarımızda huzurlu bir eğitim ve öğretim yapılması sağlanmıştır. Her okula Özel Güvenlik Görevlisi istihdam edilmiştir. Ayrıca Proje kapsamında il genelinde her okulumuzun güvenlik kamera sistemi mevcut olup bunlardan (6)okulumuzun güvenlik kamera sistemi modernize edilerek Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS)’ne entegresi aşamasında sona gelinmiştir. Diğer okullarımızın kamera sistemleri modernize edilerek KGYS’ye entegre çalışmaları devam etmektedir.  

 

     

     KURULUM ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR               

“Bir Kahvenizi İçeriz projesi kapsamında daha fazla öğrenci ailesine ulaşılması hedeflenmektedir.” Yeni başladığımız “Bir Kahvenizi İçeriz” projesi kapsamında (8.720) öğrenci ailelerinin bizzat evlerine kadar gidilerek ve problemleri yerinde dinlenerek çözüm yollarının üretilmesine çalışılmaktadır. İlimiz genelinde suç işlenmesine mekan teşkil edebilecek metruk binalar tespit edilerek belediye ile müşterek yapılan çalışmalar neticesinde şu ana kadar (243) metruk binanın yıkılması sağlanmıştır. Bu yöndeki çalışmalar devam etmekted“Yenilenen ve sayısı artırılan Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile ilimiz daha güvenli hale geldi.”  İlimizin asayiş ve emniyetini sağlamada teknik imkânlardan en üst seviyede faydalanılmasını sağlamak amacıyla Kent Güvenlik Yönetim Sisteminde (KGYS) mevcut (52)noktada (102) kamera ve (3) noktada (12) Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ile çalışmalar yapılmaktayken Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın projesi kapsamında  (25) noktaya (50) kamera daha eklenmesi çalışması başlatılmış, 2018 yılı içerisinde Yuva, Selim Özer ve Karşıyaka Mahalleleri başta olmak üzere ilimizin değişik (20) noktasına  (40) kameranın konulması ile planlanan (3) PTS noktasının (2)’sinin kurulumu tamamlanmıştır. (5) noktada (10) kamera ve (1) PTS sisteminin kurulum çalışmaları devam etmektedir.                    “(100) Çarşı ve Mahalle Bekçisinin katılımıyla Hırsızlık ve Asayiş suçlarına yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.”

 

AZA İNDİRİLMESİ HEDEFLENMEKTEDİ

 İl genelinde 2018 yılı içerisinde (9.300) Asayiş olayı meydana gelmiş, olayların % 84’si aydınlatılmıştır. Şahsa Karşı İşlenen (3689) olayın %96’ı, Malvarlığına Karşı İşlenen (2.458) olayın %50’si aydınlatılarak Türkiye ortalaması üzerinde bir başarısağlanmıştır. Yapılan çalışmalarda olay faili olarak tespit edilen (5578) kişi yakalanarak Adli Mercilere intikal ettirilmiştir. Emniyet birimize önümüzdeki günlerde katılacak (100) çarşı ve mahalle bekçisinin katkıları ile mevcut devriye hizmetlerinin artırılması ile, başta hırsızlık suçları olmak üzere diğer tüm suçların en aza indirilmesi hedeflenmektedi

 

NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE

                    

         “Sıfır Torbacı” projemizle satıcılara yönelik yapılan çalışmalarda %90 oranında başarı sağlanmıştır.İlimizde uyuşturucu ile mücadele kapsamında ilk olarak gerçekleştirilen ve ülke geneline örnek teşkil edecek bir çalışmayla uyuşturucu kullanan veya ticaretini yapan gerçek kişilerin profili oluşturularak ilimizin röntgeni çıkarılmıştır.

Özelikle torbacı diye tabir edilen satıcılara yönelik net çalışmalar yapılmış ilimizde %90 oranında başarı sağlanarak uyuşturucu ile mücadele konusunda ilimiz daha güvenli hale gelmiştir. Güvenlik birimlerimizin faaliyetlerinin niteliğinin yükselmesi, alandaki yoğun uygulama ve operasyonlar sayesinde geçen yıl ilimizde herhangi uyuşturucuya bağlı bir ölüm olayı yaşanmamıştır Güvenlik birimlerimizce yapılan çalışmalarda (447) narkotik olayıyla ilgili olarak soruşturma açılmış, (679)şahsa işlem yapılmış, satıcı olduğu tespit edilen (64) şahıs tutuklanmış ve (11) şahsa ise Adli Kontrol Kararı verilmiştir. Uyuşturucu ile alakalı haklarında işlem yapılan şahıslardan % 78’nin asayiş olaylarına da karışan şahıslar olduğu tespit edilmiştir. Bu sonuç bize uyuşturucu kullanmanın diğer suçlara da zemin hazırladığını göstermiştir.        Uyuşturucu ile Mücadele kapsamında yapılan  çalışmalar neticesinde toplamda; (5.577,47 gr) Eroin, (293 Adet) Sentetik Ecza, (499,49 gr) Sentetik Kannabinoid, (10.992,53 gr ) Esrar, (108,66 gr) Skunk, (1,04 gr) Metamfetamin, (447 adet) Ecstasy ve (1.768 kök) Kenevir maddesi ele geçirilmiştir.

 

   “Uyuşturucu ile mücadelede önleme ve tedavi” projemizi hayata geçiriyoruz.

2019 yılında Devlet olarak Vatandaşlarımız, Kurumlarımız, STK’lar, Üniversitemiz ve Medya mensuplarımızın desteğiyle Uyuşturucu ile mücadelede seferberlik başlatacağız. En zayıf noktamız benim çocuğum yapmaz yaklaşımıdır. Özellikle ailelerimiz bu noktada çocuklarımızın davranışlarını, arkadaş ortamlarını, ne yaptıklarını dikkatle takip etmelidirler. Başta Muhtarlarımız olmak üzere vatandaşlarımız mahallelerinde uyuşturucu şüphelisini güvenlik birimlerimize bildirmelidirler. Öncelikli hedefimiz uyuşturucuyu doğrudan gençlerimize, çocuklarımıza satan ve onlarla temas edenlerin engellenmesidir.

 

Biz Kırıkkale de çocuklarımızın zehirlenmesine müsaade etmeyeceğiz. Uyuşturucu ile tanışmış gençlerimizin bu illetten kurtulmaları ve hiç tanışmamış gençlerimizin de uzak tutulması için Valilik olarak Devletimizin tüm kurumlarıyla birlikte 2019 yılında uyuşturucu ile mücadelede seferberlik başlatacağız. Bu yıl genel olarak sokaklarımızda uyuşturucu konusunda steril bir alan oluşturmayı hedefliyoruz. Gençlerimizin uyuşturucuya başlamasını engelleyerek onları uyuşturucu bataklığından kurtaracağız. Her türlü önlemlere rağmen uyuşturucuya başlayan gençlerimizin ise tedavi sürecini yakından takip edeceğiz. 2019 yılı içerisinde de ortak mücadelemize kararlılıkla devam edilecektir.

 

TERÖR SUÇLARIYLA MÜCADELE

 

“Başta FETÖ Terör Örgütü olmak üzere Bölücü, Yıkıcı terör örgütleri, ülkemizden tamamen temizleninceye kadar operasyonlarımız kararlılıkla aralıksız devam edecektir.” İlimizde FETÖ silahlı terör örgütünün deşifre edilmesine yönelik yapılan operasyonlar sonucunda 2018 yılı içerisinde (524) şahıs hakkında işlem yapılmış bu şahıslardan (39) şahıs tutuklanmış (142) şahıs ise Adli Kontrol Şartı ile salıverilmiş, (319) şahıs işlemlerinin ardından serbest bırakılmış, (24) şahsın ise aranmasına devam edilmektedir. İlimizde DEAŞ silahlı terör örgütünün deşifre edilmesine yönelik yapılan operasyonlar sonucunda ise; 2018 yılı içerisinde (20) şahıs hakkında işlem yapılmış bu şahıslardan (4) şahıs tutuklanmış, (15) şahıs ise Adli Kontrol Şartı ile salıverilmiş, (1) şahsın ise aranmasına devam edilmektedir.      

            

                 

 TRAFİK TERÖRÜ İLE MÜCADELE

 

“Ölümlü Trafik kazalarında Ülke genelinde geçen yıla oranla %10,9 düşüş meydana gelmiş, ilimizde ise % 50 oranında düşüş sağlanmıştır.”  43 ilin karayolu kavşağında bulunan ilimizde trafik kontrollerine geçen yıla oranla daha da ağırlık verilerek vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumak adına trafikte daha dikkatli ve duyarlı olunması için çeşitli projelerle vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi sağlanmıştır.

 İlimizden günlük ortalama (35-40) bin civarında araç geçmektedir. Alınan tüm tedbirlerin etkisi ile 2018 yılı içerisinde ölümle sonuçlanan trafik kazalarında Ülke genelinde geçen yıla oranla %10,9 düşüş yaşanmış, ilimiz genelinde ise bir yıl öncesine göre % 50 oranında azalış meydana geldiği görülmüş, bu azalışla ilimiz Ülke genelinde 13. sırada yer alarak önemli bir başarı sağlamıştır. Trafik birimlerimiz tarafından yapılan denetim ve kontrollerde yıl içerisinde  (179.568) araç sorgulanmış, kusuru görülen toplam (36.260) araca 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereğince işlem yapılarak, yaklaşık (11.015.000) TL trafik cezası tatbik edilmiştir. Yine (4593) araç trafikten men edilmiş, (474) sürücü belgesine ise geçici süreyle el konulmuşturAyrıca 2018 yılı içerisinde Kırmızı Işık ihlalinden (2.379) ve hatalı park yapmaktan (7.294) araca, Emniyet Kemeri takmamaktan (916)araç sürücüsüne ceza işlem uygulanmıştır.

 
  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 56 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/05/2018 Fenerbahçe 3 - 2 Atiker Konyaspor
 19/05/2018 Göztepe 0 - 1 Galatasaray
 19/05/2018 Medipol Başakşehir 3 - 2 Kasımpaşa
 19/05/2018 Beşiktaş 5 - 1 Sivasspor
 18/05/2018 Trabzonspor 3 - 0 Kardemir Karabükspor
 18/05/2018 Alanyaspor 3 - 2 Antalyaspor
 18/05/2018 Gençlerbirliği 1 - 0 Bursaspor
 18/05/2018 Yeni Malatyaspor 3 - 2 Kayserispor
 18/05/2018 Akhisarspor 2 - 1 Osmanlıspor FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 07/05/2018 MKE Ankaragücü 1 - 1 Adana Demirspor
 05/05/2018 Boluspor 1 - 0 Denizlispor
 05/05/2018 Samsunspor 3 - 3 Ümraniyespor
 05/05/2018 Altınordu 1 - 1 BB Erzurumspor
 05/05/2018 Çaykur Rizespor 4 - 2 Gazişehir Gaziantep FK
 04/05/2018 Adanaspor 0 - 3 Eskişehirspor
 04/05/2018 Elazığspor 2 - 2 İstanbulspor
 04/05/2018 Gaziantepspor 4 - 5 Giresunspor
 04/05/2018 Balıkesirspor Baltok 4 - 1 Manisaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 05/05/2018 Tuzlaspor 2 - 1 Sarıyer
 05/05/2018 Mersin İdmanyurdu 0 - 7 Sancaktepe Belediyespor
 05/05/2018 Keçiörengücü 3 - 2 Kastamonuspor 1966
 05/05/2018 Bodrumspor 2 - 1 Kocaeli Birlikspor
 05/05/2018 Bucaspor 3 - 1 Etimesgut Belediyespor
 05/05/2018 Hatayspor 2 - 0 Afjet Afyonspor
 05/05/2018 Menemen Belediyespor 2 - 0 Eyüpspor
 05/05/2018 Tokatspor 0 - 0 Amed Sportif
 05/05/2018 Sivas Belediyespor 1 - 1 İnegölspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 05/05/2018 Orhangazi Belediyespor 3 - 4 Bayburt Grup Özel İdare
 05/05/2018 Erzin Belediyespor 3 - 0 Halide Edip Adıvar SK
 05/05/2018 Çatalcaspor 2 - 2 Batman Petrolspor
 05/05/2018 Düzcespor 1 - 0 Erbaaspor
 05/05/2018 Yomraspor 0 - 1 Kozan Belediyespor
 05/05/2018 12 Bingölspor 1 - 0 Yeni Altındağ Bld.
 05/05/2018 Çanakkale Dardanel SK 0 - 2 Ofspor
 05/05/2018 Kemerspor 2003 0 - 0 Bergama Belediyespor
 05/05/2018 Bayrampaşa 1 - 0 Manisa BBSK
LİNKLER
resmi ilanlar
Yukarı