escort izmir

instagram Photo and Video Download

Kardeşliğe Selam Olsun.

 Tarih: 17-05-2019 00:56:00  -   Güncelleme: 19-05-2019 02:58:25
Gün "Kardeşlik" günüdür.Büyük Türkiye ortak hedefimizdir.Her Şey Elimizde!

Kardeşliğe Selam Olsun.

Gün "Kardeşlik" günüdür.
Büyük Türkiye ortak hedefimizdir.
Her Şey Elimizde!
“Yüzyıllardır Anadolu’da birlikte yaşamış olan atalarımız, bize eşsiz bir miras bırakmıştır. Geçmişten gelen bu kültürün mirası sayesinde, bu topraklarda, pek çok halk barış ve kardeşlik içerisinde yaşamışlardır. Bu güzel topraklar, farklı renklerin, farklı dillerin, farklı dinlerin birlikte kardeşçe yaşamalarına olanak sunmuştur. Anadolu’da birlikte yaşayan atalarımızın engin hoşgörüsü ve tüm halklara olan eşit yaklaşımı, kardeşlik ortamının uzun yıllar sürmesinin en temel nedeni olmuştur. Dünya tarihini incelediğimizde; dini, milli, insani ve vicdani hassasiyetleri dikkate alan ülkelerin, dünyanın lider ülkeleri olduğu, dikkate almayan ülkelerin de zaman içerisinde küçülüp yok olduğu görülmüştür. Bugün bize düşen, bu kardeşlik ortamını ayrıştırmak isteyenlere inat, millet olarak bir araya gelerek, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında, ülkemizin her alanda gelişmesine katkıda bulunmaktır.”
Ülkemizde son zamanlarda gelişen olaylardan ötürü hayli üzgün durumdayız. Nedense, bu ülkede yaşayanlar için atılan her olumlu adımı baltalamak isteyenler çıkıyor. Öncelikle başbakanımızın açıkladığı demokratikleşme paketini Türkiye Gençlik Teşkilatı olarak destekliyoruz. Birlikteliğimizi ve Kardeşliğimizi zedelemek isteyenleri kınıyoruz.
Ne acıdır ki ülkemizde, son zamanlarda, milletçe bir ihanetin şaşkınlığını yaşıyoruz. Millet olarak aklın ve vicdanın izah edemeyeceği bir saldırıya şahit olmaktayız. Anlıyoruz ki dış güçlerin, iç destekçileri aracılığıyla insanların, dinleri, dilleri ve kimlikleri kullanılarak, ülkelerin bölünmesine nasıl zemin hazırladıklarını, kurulan gizli bölücü çeteler vasıtasıyla masum ve samimi insanları nasıl etkileri altına aldıklarını ve ülkeyi nasıl kaosa
sürüklediklerini görüyoruz. İnancım tamdır ki ülke ve millet sevdalıları bu
vatanı, bu milleti ve bu bayrağı incitmek isteyen hiç kimseye fırsat
tanımayacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti farklı kültürlerden, bir araya gelen bir millet topluluğudur. Bu devlet, Türkiye Cumhuriyetimizin Ay Yıldızlı bayrağı altında ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşamak isteyen herkesin devletidir. Bu devleti ve bu milleti kimse incitemez. Bilmeden, fark edemeden, dini ve samimi duygularıyla oynanan insanlarımızı, bu olumsuz hareketlere sürükleyenler, artık ifşa olmuştur. İnanıyorum ki kandırılan insanlarımız, bunu anlayacak ve ülkemizin geleceğine katkı sağlamak için radikal adımlar atacaktır. Bu adımları atarken de ülke ve millet sevdalılarıyla beraber hareket edecektir.
Bugün, Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip ERDOĞAN’ın ülkemizde ve dünyada yaşayan kimsesizlerin, mazlumların ve bütün Müslümanların lideri durumunda olduğu, dünya liderleri ve milletleri tarafından bilinmektedir. Bu nedenledir ki sadece Türkiye’ye düşman olanların değil, dünyada yaşayan Müslümanlara da düşman olanlar elbette ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN’ı yok etmek veya uzaklaştırmak için ülke içinde ve ülke dışında bütün olanaklarını kullanacaklardır.
Ülke ve millet sevdalıları bu düşmanlığı her zaman beklemektedir. Osmanlı İmparatorluğunun çöküşü böyle gerçekleşmiştir. Ülkemizi bölmek isteyen dış düşmanlar, kurguladıkları oyunlarını, ülke içerisinde yaşayan kardeşlerimizi de kullanarak yaptırmaya çalışmaktadırlar. Bu durum çok üzücüdür. Tarihten ders alarak birlik ve bütünlüğümüzü korumak ve kollamak zorundayız. Bizler kesinlikle inanıyoruz ki özellikle bilgili ve inançlı insanlarımız, aklını ve vicdanı daha mantıklı bir şekilde kullanarak, ülke ve millet düşmanlarının oyuncağı olmayacaktır.
Yapmamız gereken, sadece hırs ve nefret duygularından sıyrılarak, tarihimizden aldığımız tecrübeyi ve bilgiyi de kullanarak, ülkemizi daha yaşanılabilir bir hale büründürerek gelecek nesillere hazırlamak, ülkemizde ve dünyada kardeşliği hakim kılmaktır.
Ülke içindeki ve dışındaki dost görünen kardeşlerimize diyeceğim şudur ki; bu millete dostluk yapamıyorsanız bari düşmanlık da etmeyin. Eğer düşmanlık yapacaksanız, o zaman dost görünüp sırttan vurmayın. Düşmanlığı bile mert bir şekilde yapmak, Kalleşlik'ten daha değerlidir. Eğer sadece bir şeylerin yanlış olduğuna inanıyorsanız, onu da yanlışla düzeltmeye çalışmayın.
Artık ülkenin ve dünya mazlumlarının sevgilisi olmuş bir lideri yıkacağım diye hayali yalanlar üretip, devleti incitmeye, güya kaos ortamına sürüklemeye kalkmayın. Gittikçe, dünya çapında daha da güçlenen ülkemizin gücünü zayıflatmaya, dünyada ve ülkemizde mazlumları, yetimleri kimsesiz bırakmaya çalışmayın. Türkiye’den medet uman kardeşlerimiz var. Onlara hayal kırıklığı yaşatmayın.
Bu ülkenin, bu milletin sevdalısı ve hizmetkarı kalalım. Bilimin ve Aklın gücünü kullanalım. Ülkemizde ve Dünyada, mazlumlarının ve yetimlerinin duasını alalım. Kardeşçe birlikte yaşayalım.
Ey dostlar unutmayın ki :
Akıl; günlük, aylık ve yıllıktır.
İstisna kişilerde, istisna zamanlarda bazen, bazen birkaç asırlıktır.
Akıl bilgiyle işlenir, kalple yoğurulur, istişare ve iradeyle yönlendirilir ise,
O zaman dünyada ve kıyamette ebedi, ebedi mutluluktur.

  Bu haber 312 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER S T K HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı