escort izmir

instagram Photo and Video Download

“Kapalı kapılar arkasında bir müzakere mi yapıldı? Papaz verdik, karşılığında ne aldık?”

 Tarih: 16-10-2018 11:40:49
(DP Basın Merkezi – 15 Ekim 2018) Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Kütahya’da düzenlediği basın toplantısında ABD’li Rahip Brunson hakkındaki mahkeme kararı ile ilgili konuştu.

“Milletimizin sorduğu soruları onlar adına bir kez de biz sile getirelim” diyen Uysal, iktidara sorularını şöyle sıraladı:

 

 

“İşlemeyen hukuk sistemi içerisinde, milletimiz nerede hakkını hukukunu koruyacak?

 

Hukukumuzu kendi beyanlarıyla sorgulatır hale getirdiler. Gün sonunda saç kesilip önümüze dökülünce ABD'nin yargıya değil siyasi erke teşekkürüne tanık olduk. Madem Papaz FETÖ ve PKK ile irtibatla casusluk suçu işledi, bu suçun cezası 3 yıl mıydı? Suçu yoktu neden tutukladınız, suçluysa niye serbest bıraktınız?

 

Gizli tanık ifadeleri ile bir kişi aylarca tutuklanıyor, ifadeler geri çekilince serbest kalıyorsa adalete nasıl güvenebiliriz?

 

Brunson konusunda ne kadar inkar edilirse edilsin, verilen karar; siyasi iradenin yargıya müdahalesini bizlere açık bir şekilde gösterdi. Kapalı kapılar arkasında bir müzakere mi yapıldı? Papaz verdik, karşılığında ne aldık?

 

Mevzuatta adı "gizli" lakin 12 Ekim'de ortaya çıktığı hali ile "yalancı" tanıklık yapanlardan adaleti yanıltmaya ve bu tanık ifadelerini ekranlara taşıyanlar hakkında da kamuoyunu yanıltmaya teşebbüsten işlem yapılacak mı?

Güçler ayrılığı kesin olarak birbirinden ayrıldı diye Meclis kürsüsünden haykıranlar, bu karar sonrası ne düşünüyorlar?

 

Ağzınızdan düşürmediğiniz "Mahkeme-i Kübra"nın ne demek olduğunu biliyor musunuz?”

 

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 266 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER DİGER PARTİLER HABERLERİ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı