İYİ PARTİ’DEN BASKIN SEÇİME BASKIN EĞİTİM

 Tarih: 21-06-2018 23:16:44
İYİ Parti kısa sürede 1 kişiden 882 kişiye Eğitim Gönüllüsü yetiştirdi. Sahada bu eğitimi alan partili sayısı 15 bin kişiye ulaştı. Türk Siyasi tarihinde bir ilk olan bu çalışma ile sahada 15 bin gönüllü ve milletvekili adayına “Seçmenle İletişim ve Ekonomi Politikası” eğitimi verildi. Cesurlar hareketi olarak adlandırılan İYİ Parti’den, yenilikçi ve enerji dolu bir eğitim hamlesi olan bu proje 28 günde tamamlanması ile de ayrıca dikkat çekti.

 

İYİ Parti Eğitim Kültür ve Sanat Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Mehmet ŞEKER tarafından organize edilen eğitim projesine katılanlar Eğitimci Sertifikası alarak parti teşkilatlarında eğitimci olarak görevlerine başladı.

İYİ Parti Ekonomi Danışmanı ve Eğitimcisi Erman Dinçel tarafından sunulan eğitimde, Türkiye’nin her yerinden 882 Eğitim Gönüllüsü katıldı. Bu gönüllü eğitmenler de sahada kısa sürede 15 bin partili ve milletvekili adayına eğitim verdi. Böylece İYİ Partililer, aynı ortak ekonomi bilgisi ve çözüm vizyonu ile seçmenle iletişim kurmayı ve parti seçim beyannamesinin ayağı yere basar şekilde olduğunu seçmene aktarmayı başardı.

Eğitimde; İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Sayın Meral Akşener’in konuşmalarında ve demeçlerinde paylaştığı özellikle ekonomi ile ilgili yeni problemlerin çözümü, reform paketlerinin, yapılacak çalışma ve düzenlemelerin altyapı ve teknik detayları hakkında da bilgiler sunuldu.

Seçmenle İletişim Eğitimi programı hakkında açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Şeker, “Devlet ve millet, ilim ve irfanla devam eder.” sözleriyle eğitimin önemine dikkat çekti. Parti içi eğitim faaliyetlerinin yalnızca seçim süreciyle sınırlı kalmayacağını ve sonraki süreçte de yeni projelerle birlikte teşkilat eğitiminin tüm hızıyla devam edeceğini sözlerine ekledi.

Ayrıca hükümetin de eğitim politikalarına değinen Şeker, “Eğitim, kültür ve sanat alanında ortada güfte yok beste yaptık diyorlar, eğitim ve kültür alanında ikmale kalmışlardır. Makamlar-mevkiler meziyetlere göre verilmediği için, millî eğitime ait kurumlar da kendi tabiî yerlerini temsil etmekten çıkmış vaziyettedir. Bugün yaptığını yarın bozan bir eğitim politikası hükmünü yürütmektedir. Hâlbuki eğitim ve sanat her şeyden önce devam fikrine dayanır. Devlet ve milletin ilim ve marifetle devam edebileceği pek basit bir hakikattir.” diyerek İYİ Parti iktidarında eğitimin ölçüsünün ve merkez noktasının Türkiye olacağına dikkat çekti. İktidarlara bağlı olarak değişmeyecek bir eğitim politikasının hayata geçirileceğini söyleyen Şeker, küllenen kimliğin tekrar ateşleneceğini ifade etti.

  Bu haber 256 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER İYİ PARTİ HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı