İki ölüm, iki acı

 Tarih: 15-03-2019 23:00:54
Şehrimizin basın ve fotoğrafçılar camiası iki acıyı bir arada yaşadı. Dün akşam saatlerinde kalp krizi geçirerek yaşamını yetiren Meslektaşımız Kadir Keskin ile rahatsızlığı nedeniyle aynı gün vefat eden Kırıkkale’nin duayen fotoğrafçısı Ömer Dedeci’nin cenazesi sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi

BASIN CAMİAMIZ YASTA

Kırıkkale’nin tanınmış siması meslektaşımız Kadir Keskin dün akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. 70 yıllık yaşam sürecinde Makine Kimya Endüstri Kurumu personeli dönemlerinden başlayan ve sürekli sosyal yaşamın içinde bulunmayı kendine bir vazife sayan Kadir Keskin bir dönem Av. Ümit Nuri Kocaballı ile basın sektöründe bulunduktan sonra MHP yönetiminde görev aldı. Bu arada hiç kopmadığı gazetecilik faaliyetini Manşet gazetesi ve son olarak Kanal Siyaset internet haber sitesinde görev yapıyordu. Acı haber dün öğleden sonra akşam saatlerinde duyuldu. Haberin duyulması üzerine meslektaşlarımız hastaneye akın ederken, kalp krizi geçirdiği anlaşılan Keskin doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

 

GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Bir iki yıl içerisinde yitirdiğimiz meslektaşlarımıza bir yenisi daha eklendi. Son olarak geçtiğimiz aylarda yaşamını yitiren şehrimizin ve camiamızın duayen gazetecisi Erhan Gögem’den sonra dün geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yetiren Kadir Keskin’in cenazesi Nur Camiinde kılınan namazdan sonra Yeni Mahalle mezarlığında toprağa verildi. Keskin’in cenazesine yakınları ile birlikte meslektaşlarımız, ve Kırıkkale valisi Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile çok sayıda bürokrat, siyasetçi, sendika temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

FOTOĞRAFÇILARIN ACI GÜNÜ

Kırıkkale kamuoyunda üzüntüyle karşılanan ikinci acı haber Kırıkkale fotoğrafçılar camiasından geldi. Bir süredir tedavi gördüğü öğrenilen Kırıkkale’nin en eski ve duayen fotoğrafçısı “Foto Uğur Fotoğraf Stüdyosu” sahibi Ömer Dedeci vefat etti. Dedeci’nin cenazesi ise Nokta Camiinde kılınan namazdan sonra Yeni Mahalle Mezarlığında defnedildi. 65 yaşında vefat eden Ömer Dedeci’nin cenaze namazına ailesi ile birlikte meslektaşları, siyasetçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. İki ölüm Kırıkkale kamuoyunda üzüntü ile karşılandı. Dedeci ile meslektaşımız Kadir Keskin Kırıkkale kamuoyunda tanınan simalardı. Kalehaber Gazetesi olarak meslektaşımız Kadir Keskin ve duayen fotoğrafçı Ömer Dedeci’ye Allahtan rahmet kederli ailelerine başsağlığı dileriz.      

 

 

 
  Kaynak: kalehaber   Editör: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 81 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı