Her Türlü İmkanı Sunuyoruz

 Tarih: 03-12-2018 21:45:20
Belediye Başkanı Mehmet Saygılı 3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla Mevlüt Hiçyılmaz İşitme Engelliler Ortaokulu ve Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen programa katıldı. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı programda yaptığı konuşmada, “Belediye olarak engelli kardeşlerimiz için her türlü imkânı sunmaya gayret ediyoruz” dedi.

BELEDİYE OLARAK ENGELSİZ KAFE AÇTIK

Belediye Başkanı  Mehmet Saygılı 3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla Mevlüt Hiçyılmaz İşitme Engelliler Ortaokulu ve Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen programa katıldı. Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Saygılı,  göreve geldiği günden itibaren belediye olarak şehrimizde yaşayan tüm engelliler için çalışmalar yapıldığını belirtti. Belediye Başkanı  Mehmet Saygılı, “  Geçtiğimiz yıl Allah nasip etti belediye olarak Engelsiz Kafe açtık. Bu kafede bu güzel kardeşlerimiz ve aileleri orada oldu ve orada kaynaşma ortamı sağlandı. Engelsiz Kafede birde genç kızlarımıza gelinlik giydirdik mutlulukları görülmeye değirdi.” İfadelerini kulandı.

 

AİLELERİN VE ÖĞRETMENLERİN ÖNEMLİ ROLÜ VAR

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Bu kardeşlerimizin ailelerinde oldukça ilgililer yakından tanıdığım aileler var.  Öğretmelerimiz büyük fedakarlık gösteriyorlar hepsi sevgi ile yaklaşıyor.  İnşallah daha iyi imkanlara sahip oluruz özel yetenekli olanlar kardeşlerimiz var bu yeteneklerin ortaya çıkmasında ailelerin ve öğretmenlerin önemli rolü var. Bu etkinliklerde önemli rol alan ve sabırla yaklaşan öğretmenleri tebrik ediyorum onlar eli öpülesi diye tanımladığımız öğretmenler ailelerimiz evlatları ile ilgileniyor inşallah öbür dünyada da mükâfatını göreceksiniz” şeklinde konuştu. Program sonunda Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı engelli çocuklar ve aileleri ile tek tek ilgilendi.

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 137 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı