Her tarafa talimatlar yağdıran Sayın Erdoğan!..

 Tarih: 10-10-2018 22:12:06
İYİ Parti’nin 10 Ekim tarihli Başkanlık Divanı Basın Toplantısına teşrif ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimi iletiyorum. Bugün İYİ Parti Başkanlık Divanı’nda Türkiye gündemini şekillendiren çok önemli konuları ele aldık.

Bunlardan en önemlisi son iki ayda Türkiye ekonomisinde yaşanan KRİZDİR.

Damat ve Kayınbabası ekonomiyi kontrol altına alayım derken, ekonomi üzerindeki denetimi tamamen yitirmiştir. Uzun vadeli bir çıkış stratejisinden yoksun,sadece günü kurtarmaya, yerel seçimleri kotarmaya yönelik geçici önlemler ile halkı oyalamaktadırlar.

Değerli basın mensupları,

 

Dün DAMAT tarafından açıklanan sözde “Enflasyon ile Topyekün Mücadele Programı”da sadece ekonomik çöküşün sonuçlarını erteleme adımlarından başka birşey değildir.Akp nin derdi vatandaş olmaktan çoktan çıkmıştır,geçim yerine seçimi esas almaktadır.Damat ve Kayınbabası mucizevi ekonomi politikaları uydurmaya devam etmektedir;

Hatırlayalım!Dün,istihdamı geliştirmek için ne buyurmuştu Sayın Erdoğan? 'Her iş veren bir fazla işçi istihdam ederse işsizlik sorunumuz çözülür!'

Çözüldü mü? Hayır!

Bugün de zabıtalarla pazarı,talimatlarla fiyatları kontrol etmeye çalışıyor ki;böyle bir ekonomik vandalizm dünyanın hiçbir ekonomisinde yoktur.

İktisat biliminin doğasına aykırıdır.

 

 

Değerli basın mensupları,

Sizler de gayet iyi biliyorsunuz ki,enfaslasyonla mücadele de başarılı olunması, toplumun iktidara güvenerek,top yekün mücadele etmesi ile mümkündür.

Devletin bizatihi kendisi tasarruf içerisine girmeli,israf ve aşırı lüks tüketim gösterisinden vazgeçilmelidir.Her yere Saraylar dikerek,yüz milyonlarca dolarlık uçaklar satın alarak,danışmanların

altına lüks otomobiller çekip büyük maaşlar vererek tasarruf yapamazsınız.Tarihte bile eşi benzeri görülmemiş israf ekonominizden vazgeçmeden,halkı da tasarruf yaptığınıza inandıramazsınız.

 

Değerli basın mensupları,

 

%24.5’e çıkan tüketici enflasyonu dar gelirli vatandaşlarımızın hayat şartlarını çok kötü yönde etkilemiştir.

.Üretici fiyatları üzerinden enflasyon malesef %46’ya ulaşmıştır.Önümüzdeki günlerde vatandaşa yansıyan hayat pahalılığının daha da artacağını söylemek için kahin olmaya gerek yoktur.

Temel gıda maddelerinde yaşanan fiyat artışları, dar gelirli vatandaşlarımızı açlık sınırına getirmiştir. Dar gelirli aileler kriz öncesinde dahi kırmızı eti rüyasında görüyor iken,bugün fakir fukara el kadar tavuk eti bile alamaz duruma gelmiştir. Pazarda ki meyve sebzeye uzaktan bakmaktadır. Un, şeker, pirinç, bulgur, nohut gibi zorunlu gıda maddeleri lüks tüketim haline gelmiştir.

Bugün itibari ile iktidarın birinci önceliği;sabit geliri olan çalışanlarımızın ücretlerinde iyileştirmeler yapmak, maaşlarına acilen KRİZ ZAMMI vermek olmalıdır!

Ha bugün düzeltiyoruz, ha yarın düzeltiyoruz derken dar gelirlinin eline geçen para pul olmuştur. Kış şartları sertleştikçe, artan doğalgaz ve elektrik maliyetleri ile birlikte artık asgari ücretle geçim şansı kalmamıştır.

Her tarafa talimatlar yağdıran Sayın Erdoğan!..

Kış şartlarında vatandaşa bir hayır yapmak istiyorsanız; doğalgaz ve elektrik fiyatlarınıda bir zahmet %10 indiriverin.

Akp zengin ettiği yandaş kesimleri ihya etmekten vazgeçmeli, geçinme zorluğu çeken geniş kesimleri bir an önce gündemine almalıdır.

İYİ PARTİ olarak buradan iktidara sesleniyoruz;Artık köşe döndürdüğünüz üç beş kişinin değil MİLLETİN İKTİDARI olunuz!

İktidar bu noktaya gelinceye kadar; bu talebimizi her fırsatta Türkiye’nin gündeminde tutmaya devam edeceğiz.

 

Değerli basın mensupları,

 

Bildiğiniz gibi gazeteci Cemal Kaşıkçı, Suudi Arabistan’ın İstanbul Konsolosluğu’na giriş yaptıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştır. Konsolosluğun kapısı bellidir, giren çıkan da 24 saat kayıt altındadır. Hükümet, çözülmesi çok zor bir dedektiflik davası varmış gibi davranmaktan vazgeçmelidir.Suudi Arabistan’ın böyle bir hukuksuzluğa Türkiye sınırları içinde cüret etmesi bile Türkiye adına bir utançtır, Türk milleti için bir zuldür. Burası Suudi Arabistan’ın arka bahçesi değildir. Burası dağbaşı hiç değildir.

Başkonsolos dahil bu olayın sorumluları derhal sınır dışı edilmeli ve kapının önüne konumalıdır.Malesef ülkemiz tarihinin hiçbir döneminde bu kadar yol geçen hanı yapılmamış,şer odaklarının dış operasyonlarına bu denli açık hale getirilmemiştir.

 

Değerli basın mensupları,

 

12 Ekim’de salıverileceği konuşulan Amerikalı Rahip Brunson Türkiye ABD ilişkilerini olumsuz etkileyen bir sorun olarak karşımızda durmaktadır. Yazılı ve görsel basında, 12 Ekim yapılacak duruşma öncesi, ABD ve Türkiye arasında Brunson’un tahliye edileceğine dair anlaşma yapıldığı haberleri yer almakta. Sn. Erdoğan, ABD’nin baskısına boyun eğmek ve “eyytt diplomasisine” yeni bir yenilgi halkası eklemek istiyorsa bu kendi tercihidir. Rahip Brunson ajanlık faaliyeti şüphesiyle tutukludur. Ajanlık faaliyetinde bulunanlar baskı ve tehdit ile salıverilmez.

Brunson’un şartsız şurtsuz salıverilmesi, Türkiye aleyhine faaliyet gösteren tüm düşmanlarımızı cesaretlendirecek, iştahlarını kabartacaktır.

Vatandaşlarımızda da zaten yerlerde sürünen yargıya olan güveni ortadan kaldıracak,talimatla çalışan yargı kanaatini güçlendirecektir.

İktidara devlet ağırlığı ile davranması gerektiğini ve bu süreçte MİT in tutuklu değerli elemanının da ülkelerine dönmelerini sağlamanın öncelikli vazifeleri olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

Değerli basın mensupları,

 

Diğer bir gündem maddemiz ise, Türkiye’nin en önemli sorunlarından bir tanesi olan Suriye iç savaşı ve Suriyeli sığınmacılardır.

Akp nin ülkemize doldurduğu Suriyeli sığınmacılar ile ilgili sorunlar her geçen gün derinleşerek artmaktadır. Malesef Şanlıurfa’da yaşanan tatsızlıklar medya ve yetkili makamlar tarafından kamuoyundan gizlenme çabalarına rağmen ayyuka çıkmıştır. Türkiye yaklaşık 4 milyon Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapmaya devam edemez.

Türkiye ile kültürel hiçbir ortak altyapısı olmayan bu 4 milyon mültecinin Türkiye’de kalıcı hale gelmesi, Türkiye düşmanlarının en büyük yıkım projesidir. Bugün Türkiye’de yaşayan her 20 kişiden birisi Suriyelidir. 2040 yılında Suriyelilerin sayısı 7.5 milyona yükselecek, her 13 kişiden birisi Suriyeli olacaktır.

Ak Parti Hükümetinin;eğer Ülke bekasına kastı yoksa bu kadar saf, bu kadar basiretsiz olmaya hakkı yoktur.

///////////////////////////

Sayın Basın Mensupları;

Gazetecilik mesleği, ahlakı ve namusu olan bir meslektir..

Bu mesleğin üstadlarından biliriz ki, bu ahlak ve namus, gazetecilik yapanların vazgeçilmezi olmalıdır..

Sayın Genel Başkamızın evinin önünde meydana gelen olayın ardından, kimlerin üflediğini çok iyi bildiğimiz ve kendi ayıplarını örtmek için uydurdukları yalanı, kamuoyuna gerçekmiş gibi duyurmak, öncelikle bu ahlak ve namusu çiğnemektir..

Birkaç gündür, gazetelerde hasbelkader köşe kapmış bazı isimler, Üsküdar’da meydana gelen olayın, İYİ Partililer tarafından organize edildiği iddiasını dillendiriyor.. Normal şartlarda bu meczup dili ve iddiaları ciddiye almamız mümkün değildir.

Ancak, kafa karıştırmaya yönelik ve fetö yöntemi olan bu hadsiz iddiayla ilgili, milletimizi bilgilendirmek zorunluluk olmuştur..

Birkaç köşe yazarının ardından, bu sabah Habertürk televizyonundaki yayında da, bırakın meslek ahlakını, genel ahlaka bile aykırı bir iddia dile getirildi..

“Çok önemli bir istihbarat alındı”, “Evdeki üçüncü kişi önce MHP Üsküdar İlçe Başkanlığı’na gitti ve işi organize etti”, “Bu kişinin bilgileri ve alınan istihbarat açıklanacak” şeklinde, akla hayale sığmayacak sözler sarfedildi..

Buradan Habertürk yönetimine sesleniyoruz;

Bu izansızlığa, bu yalana tevessül eden bir kişi gazeteci olamaz.

Dün, genel başkanımızın evi önündeki eylemi bizzat Devlet Bahçeli bile üstlenmişken, bu yalan ve iftira tuzağına düşen bir yayıncılık, ülkemiz için tehlikelidir.

Olay günü, sayın genel başkanımızın konvoyuyla birlikte İstanbul’a giden ve o görüntüleri çeken kişi, sayın Genel Başkanımızın üniversiteden bir öğrencisi ve 30 yıllık aile dostudur.

Ve bir ev sahibi, evindeki misafirle ilgili olarak, ne kimseye bir şey sormak ne de açıklama yapmak zorunda değildir.. Evin mahrem olduğu, töremizde yeri olan bir gerçektir.. Ve üzülerek görüyoruz ki, bunu hala anlayamamış olanlar var.

Kaldı ki; bakın size bir görüntü izleteceğim..

Bu görüntüler, bizzat o eylemi düzenleyenlerin çektiği görüntülerdir.. Eger olayın görüntüsünü çekmek, bir tezgahı işaret ediyorsa, asıl adrese bakmak lazımdır..

Sayın Bahçeli’nin olayı üstlendiği hatırlanırsa, evin önünde toplanan partililerinin çektiği görüntüleri de mi sayın Genel Başkanımız çektirdi ?

Utanmasalar, sayın Devlet Bahçeli’ye o tweet’leri bizzat sayın Meral Akşener attırdı diyecekler..

Utanmasalar, MHP Üsküdar ilçe yönetimi, İYİ Parti’ye bağlı diyecekler..

Arkadaşlar, herkesi ciddiyete davet ediyoruz..

Bu işler ciddi işlerdir.. Kimler olduklarını bildiğimiz birkaç suflörün fısıltılarıyla, Türk Milleti’ni kandırmaya kalkmak büyük ayıptır..

Sayın basın mensupları, meslek ahlak ve namusuna sahip çıkanları tenzih ederek;

Bu ahlaksızlığı yapan yayıncılığın peşine bırakmayacağımızı ilan ediyorum..

Yıllarca kucak kucağa oldukları için, borazan medyanın fetö yöntemlerine başvurmasını anlarız diyelim, ancak fetö hastalığı kendisini merkez medya olarak tarif eden medyamıza da sıçramışsa, vay halimize..

O zaman bize düşen, fetö’nün medya ayağından olup da, o binalarda saklanabilmiş olanları bulup çıkarmaktır.. Ve emin olun bunu yapacağız..

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 95 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER İYİ PARTİ HABERLERİ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/05/2018 Fenerbahçe 3 - 2 Atiker Konyaspor
 19/05/2018 Göztepe 0 - 1 Galatasaray
 19/05/2018 Medipol Başakşehir 3 - 2 Kasımpaşa
 19/05/2018 Beşiktaş 5 - 1 Sivasspor
 18/05/2018 Trabzonspor 3 - 0 Kardemir Karabükspor
 18/05/2018 Alanyaspor 3 - 2 Antalyaspor
 18/05/2018 Gençlerbirliği 1 - 0 Bursaspor
 18/05/2018 Yeni Malatyaspor 3 - 2 Kayserispor
 18/05/2018 Akhisarspor 2 - 1 Osmanlıspor FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 07/05/2018 MKE Ankaragücü 1 - 1 Adana Demirspor
 05/05/2018 Boluspor 1 - 0 Denizlispor
 05/05/2018 Samsunspor 3 - 3 Ümraniyespor
 05/05/2018 Altınordu 1 - 1 BB Erzurumspor
 05/05/2018 Çaykur Rizespor 4 - 2 Gazişehir Gaziantep FK
 04/05/2018 Adanaspor 0 - 3 Eskişehirspor
 04/05/2018 Elazığspor 2 - 2 İstanbulspor
 04/05/2018 Gaziantepspor 4 - 5 Giresunspor
 04/05/2018 Balıkesirspor Baltok 4 - 1 Manisaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 05/05/2018 Tuzlaspor 2 - 1 Sarıyer
 05/05/2018 Mersin İdmanyurdu 0 - 7 Sancaktepe Belediyespor
 05/05/2018 Keçiörengücü 3 - 2 Kastamonuspor 1966
 05/05/2018 Bodrumspor 2 - 1 Kocaeli Birlikspor
 05/05/2018 Bucaspor 3 - 1 Etimesgut Belediyespor
 05/05/2018 Hatayspor 2 - 0 Afjet Afyonspor
 05/05/2018 Menemen Belediyespor 2 - 0 Eyüpspor
 05/05/2018 Tokatspor 0 - 0 Amed Sportif
 05/05/2018 Sivas Belediyespor 1 - 1 İnegölspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 05/05/2018 Orhangazi Belediyespor 3 - 4 Bayburt Grup Özel İdare
 05/05/2018 Erzin Belediyespor 3 - 0 Halide Edip Adıvar SK
 05/05/2018 Çatalcaspor 2 - 2 Batman Petrolspor
 05/05/2018 Düzcespor 1 - 0 Erbaaspor
 05/05/2018 Yomraspor 0 - 1 Kozan Belediyespor
 05/05/2018 12 Bingölspor 1 - 0 Yeni Altındağ Bld.
 05/05/2018 Çanakkale Dardanel SK 0 - 2 Ofspor
 05/05/2018 Kemerspor 2003 0 - 0 Bergama Belediyespor
 05/05/2018 Bayrampaşa 1 - 0 Manisa BBSK
LİNKLER
resmi ilanlar
Yukarı