escort izmir

instagram Photo and Video Download

Erdoğan: ABD'nin Petrolden PKK'ya Kazandırdığı Parayı Putin'e Söyledim, Şaşırdı

 Tarih: 10-09-2018 02:12:29
Tahran'daki tarihi zirve hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Erdoğan, "ABD, terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD ve YPG'ye petrolle 700-800 milyon dolar gelir sağlıyor. Ben bu rakamı Putin'e söyledim, şaşırdı" dedi.

Başkan Recep Tayyip ErdoğanTahran'da RusyaTürkiye ve İran arasında gerçekleştirilen 3'lü zirve dönüşü gazetecilere bir dizi açıklamalarda bulundu.

Uçaktaki gazetecilerden Vahap Munyar'ın aktarımlarına göre Erdoğan, Amerika'nın şu an olan biteni tribünden izlediğini ancak diğer yandan Deyrizor ve Münbiç gibi bölgelerde PKK uzantısı YPG'yi desteklediklerini bildirdi.

"RAKAMI PUTİN'E SÖYLEDİM, ŞAŞIRDI"

Tarihi zirvede Putin'le aralarında geçen diyaloğu da uçaktaki gazetecilerle paylaşan Erdoğan, "ABD, Suriye'de olup bitenleri şu anda tamamen tribünden seyreden bir seyirci konumunda. Hiçbir sözünün arkasında değil. Münbiç'te sözünü tuttu mu? 90 gün dedi, geçti 90'ı... Şimdi yeniden terör örgütlerini oraya sokmanın gayreti içerisinde. Aynı şeyi Deyrizor'da yaptı... Deyrizor'dan şu anda terör örgütlerini, PYD'yi, YPG'yi besliyorlar. Neyle? Petrolle... Orada çok ciddi petrol gelirleri var terör örgütünün. 300 milyon dolarlık ham petrol geliri söz konusu terör örgütlerinin. İşlenmiş halini düşünün. Herhalde 700 - 800 milyon doları bulur. Ben bu rakamı Putin'e söyledim, şaşırdı" dedi.

"ABD, ONLARI MAŞA OLARAK KULLANIYOR"

Amerika'nın bölgedeki terör örgütlerini maşa olarak kullandığını vurgulayan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Şu anda Amerika orada sadece o iki terör örgütünü besliyor. Onları maşa olarak kullanıyor. Çok daha ilginci geçen gün Hulusi Bey'le (Akar) de konuştuk. Yani, şu anda 18 bini aşkın TIR Suriye'nin kuzeyine silah, mühimmat taşımış vaziyette. 3 bin kadar da kargo uçağı her türlü silahı, mühimmatı oraya götürüyor. Orada kurulmuş üsler var. Ve bu üsler, bunlarla besleniyor."

 

  Kaynak: HABERLER.COM   Bu haber 3023 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AK PARTİ HABERLERİ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı