Dünya Şehri Yapmak İçin

 Tarih: 18-11-2018 01:11:20
Son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürü Yardımcısı görevini üstlenen Turgut Özdek, AK Parti Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

HALKIN MUTLULUĞU

Özdek, Kırıkkale’ye hizmet etmek ve dünya şehri yapmak için belediyeye talip olduğunu ifade ederek; “Kırıkkalemizin birçok önemli hizmete ihtiyacı var. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Memleketime hizmet etmeye talip oldum. Belediye  ve milletvekiliği aday adaylığı sürecini yaşadım. AK Parti’den siyasi hayata devam etmek üzere cesaretimi, yüreğimi ortaya koyarak, Kırıkkale halkının huzuruna üçüncü defa çıkıyorum” dedi.

MEMLEKETİME HİZMETE TALİBİM

Sözlerine devam eden Özdek, “Devlet memuru olarak 30 yıl boyunca ülkeme hizmet ettim. 25 yıl boyunca değişik yerlerde idarecilik görevimi yürüttüm. Son 12 yıldır da Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdür Yardımcısı olarak görevime devam ettim. Ben projeci bir insanım. Kırıkkale'nin sorunlarını biliyorum. Niyettim halistir. Halka hizmet Hakka hizmet bilinci içindeyim. Bugüne kadar hemşerilerime ve memleketime hizmette bir nebze katkım olmuşsa ne mutlu bana. Karınca kaderice yapabildiklerim hemşerilerim tarafından yakinen bilinmekte. Hemşerilerimin desteğini bekliyorum” diye konuştu.

TURGUT ÖZDEK KİM?

1956 Kırıkkale Keskin’de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Kırıkkale’de tamamladı. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesini bitirdi. 1981 yılında Kayseri’de başlayan memuriyet süreci; Bartın, Kars, Kırşehir, Kırıkkale ve Yalova’da devam etti. 1996 ila 2006 yılları arasında Ankara’da çeşitli görevlerde bulundu. Son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdür Yardımcılığı Genel Müdür Yardımcılığı görevini yaptı. Yabancı dili Fransızca olan Özdek; Fransa’da, Hollanda, Almanya Belçika, İngiltere ve İsrail’de çeşitli dönemlerde görevleriyle ilgili aktivitelerde bulundu.

 

 

   
 
  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 237 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı