escort izmir

instagram Photo and Video Download

Dulkadiroğulları'ından Muhteşem Gece

 Tarih: 05-04-2019 16:56:09
Kırıkkale Dulkadiroğulları( Erkoçlar) Kültür, sanat, tarih, turizm Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Sedir Cafe de "Keskin Muhabbet Gecesi programı düzenledi. Gecede katılımcılar oyunlar oynayıp halaylar çekerek kurtlarını döktüler.

BUGÜN BİZİM İÇİN BİR İLK

Keskin Muhabbet gecesinde bir konuşma yapan Dernek Başkanı Cengiz Erkoç, “Bugün derneğimiz olarak bize Üyeleri ve hemşerilerinin akrabalık bağlarını güçlendirmesi, birlik ve beraberliğin artması adına böyle bir gece düzenledik. İnsan topluluklarını millileştiren ve milletleri bir birinden farklı kılan kültürel dokudur. Her milletin kendine has kültürü vardır. Bu sebepler kültürler millidir ve bir milletin kültür dokusu diğer milletinkinden farklıdır. Kültürü yara almış veya kültür dokusu bozulmuş milletlerin sonu yaklaşıyor demektir. Bu bağlamda kültür bir milleti ayakta tutan direnç ona can veren hayat damarı o damarda dolaşan kan demektir.

TARİHİ KIRIKKALE KESKİN MUHABBET GECESİ

Erkoç konuşmasının devamında ise  “Bizler bir kültür derneği olarak İlimizin kültür tarihinin mihenk taşlarından olan Tarihi Kırıkkale Keskin Muhabbet gecelerinin aslına uygun olarak yapılması ve yaşatılması için gerekli çalışmaları yapmaya gayret ediyoruz. Derneğimizin bu konuda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi hocalarımızdan Sakıp Atlı ile titiz bir çalışma yaparak konuyu Akademik ve Ulusal sahaya taşımış ve Kırıkkale Keskin adına bu vazifeyi üstlenmiştir. Bu konuda çalışmalarımız ve araştırmalarımız devam etmektedir. Etkinliğimize katılan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

UNUTULMAZ BİR GECE YAŞANDI

Dernek yönetim kurulu üyesi Mehmet Erkoç, tarihteki Keskin Muhabbet geceleriyle ilgili katılımcılara aydınlatıcı bilgiler verirken, etkinliğe katılanlar unutulmaz bir gece yaşadı. Türkülerin söylendiği, halayların çekildiği, oyunların oynandığı program gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. 


  Kaynak: KANAL HABER AJANASI   Bu haber 171 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı