escort izmir

instagram Photo and Video Download

DSP Genel Başkanı Sayın ÖNDER AKSAKAL'IN 23 NİSAN MESAJI

 Tarih: 22-04-2019 20:07:31
DSP Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 99. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. AKSAKAL mesajında şunları söyledi:

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu iradesinin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. yılındayız.

Cumhuriyet tarihimizin en sancılı dönemlerinden birini daha yaşıyoruz.

Her fırsatta gündeme getirdiğim gibi, emperyalizmin topraklarımız için o tarihteki amacı, ideali ve niyeti aynen devam etmektedir.

Bugün yaşadığımız sıkıntıların arkasındaki güç olan devletler, o gün de yurdun büyük bir bölümünü fiilen işgal eden devletlerdir.

12 Eylül faşist darbesiyle başlayan süreçte önce demokrasimizi, sonra toplumsal hafızamızı ve yaşam biçimimizi değiştirerek bizi birbirimize düşman etme planlarını başarıyla yürüttüklerini ibretle izliyoruz.

Laik, demokratik Cumhuriyetle birlikte kazandığımız özgür birey statümüzü yeniden kulluk düzeyine indirgemeye çalışan gerici emperyalistlere ve uşaklarına fırsat vermeyeceğimizi herkes iyice bellemelidir.

99 yıl önce bu toprakları kanlarıyla sulayarak yeniden vatan yapan ve bugün dahi canı pahasına yaşatan tüm şehitlerimizi ve bu büyük mücadelenin başkomutanı Mustafa Kemal ATATÜRK’ü minnet ve şükran duygularımla bir kez daha yâd ediyorum.

Halkın tümünün temsil edilebildiği, devlet yönetimini belirleme gücünü yeniden elde etmiş bir parlamentoyu, demokrasinin ve özgürlüğün tartışmasız yaşanabildiği bir Türkiye’yi yeniden yaratma sorumluluğu kuşkusuz yine Türkiye Büyük Millet Meclisi’nindir.

TBMM’nin kuruluşunun 99. yılında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün milletimizin azim ve kararlılığı ile kurtarılacağına olan inancımı yineliyorum.

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 184 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER DİGER PARTİLER HABERLERİ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı