escort izmir

instagram Photo and Video Download

Demokratik Sol Parti; “bir bölen değil”, “bir bilendir”.

 Tarih: 03-02-2019 21:00:43
Parti Meclisimiz 03.02.2019 Saat 11:00’da Genel Başkan’ımız Önder Aksakal Başkanlığında toplanmış ve tüm kamuoyunun dikkatle takip ettiği adaylarını belirlemiştir

Aday belirleme sürecimiz devam etmektedir. Parti Meclisi’miz önümüzdeki sürece ilişkin olarak da Genel Başkanımız Önder Aksakal ve Başkanlık Kurulu’na tam yetki vermiştir.

Demokratik Sol Parti halktan aldığı güçle bütün adaylarını belirlerken Demokratik Sol İlkelere ve Programlara harfiyen uyacak adaylarla yola çıkmaktadır.

Demokratik Sol Parti; “bir bölen değil”, “bir bilendir”. Demokratik Sol Parti oyları bölmek için değil, oyları bütünleştirmek için gelmektedir. Oyun bozucu değil, oyun kurucudur.

Kurulduğu 1985’ten bu yana 3 kez devleti yönetmiş olan partimiz bu tecrübesinden hareketle halkımızın yapay ittifaklara mecbur olmadığı, ülkenin derin bir kaosa sürüklendiği bir ortamda, hem iktidarın hem de muhalefetin birlikte değişmesi gerektiğinden hareketle doğruları söylemeye ve doğru bildiklerini yapmaya devam edecektir.

Önümüzdeki yerel seçimlerde sadece yerel yöneticileri seçmeyeceğiz, Cumhuriyet’imizin 100. Yılı olan 2023’te ülkeyi yönetecek kadroları belirleyeceğiz. Halkımız bu seçimlerde milleti kutuplaştıran mevcut siyasi partilerle mi, yoksa makul çoğunluğun sesi olan Demokratik Sol Parti ile mi devam edeceğine karar verecektir.

Bu seçim masa başı hesapları ile kurulan sözde ittifaklar ile halk ile ittifakını kuran Demokratik Sol Parti arasında geçecektir.

Son 17 yıldır ülkemizde AKP karşıtlığı ile siyaset yapanların sadece diğer tarafı güçlendirdiği açıktır. Oyları kerhen de olsa bir partide birleştirmek tezi 17 senedir hep çökmüştür. Demokratik Sol Parti hiçbir partinin ne mutlak dostu ne de mutlak düşmanıdır. Gücünü sadece Hak’tan ve Halk’tan almaktadır.

Buradan halkımıza sesleniyoruz: Elinizi vicdanınıza koyunuz ve tercihinizi öyle belirleyiniz.

A. Einstein’ın dediği gibi “Her gün aynı şeyi deneyerek farklı sonuç beklemek çılgınlıktır.” 17 senedir her seçimde yapılan aynı tekrarların daha da kötü sonuçları doğurduğu görülmüştür.

Hz. Mevlana’nın söylediği gibi:

“Dünle beraber gitti cancağızım

Ne kadar söz varsa düne ait

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.”

 

Artık Türkiye’nin önünde yeni şeyler söyleyecek bir parti var.

Demokratik Sol Parti var.

 

Erdinç Özdil

DSP Genel Bşk. Yard.

Parti Sözcüsü

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 238 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER DİGER PARTİLER HABERLERİ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı