escort izmir

instagram Photo and Video Download

“Cumhuriyet, gelecek demektir. Cumhuriyetle kavga etmek, milletimizin gelecek hedeflerini örselemektir”

 Tarih: 28-10-2018 21:09:12
“Milletimiz, Cumhuriyeti kurmak için çektiği cefayı şimdi de cumhuriyeti korumak için çekiyor”

(DP Basın Merkezi – 28 Ekim 2018) Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Yayınladığı yazılı mesajda cumhuriyetin hürriyetlerin teminatı olduğuna vurgu yapan Genel Başkan Uysal, büyük bedeller ödeyerek kurulan cumhuriyetimizi bugün korumak için de büyük bir çaba gerektiğini ifade ettiği açıklamada şunları söyledi:

 

“Cumhuriyet, hürriyetlerin teminatıdır”

 

On yıllar boyunca, haricide neredeyse tüm cihanla harp etmek zorunda kalarak imparatorluk bakiyesini korumak için büyük çaba sarf eden, bunun yanında dahilide ise ihanete göğüs germek durumunda kalan bir milletin galibiyetinin, çağdaş bir gelecek tasavvurunun adıdır cumhuriyet.

 

Cumhuriyet;

 

Milletimizin, kutlu bir galibiyetin ardından geleceğe dair hayal ve hülyalarını korumak gayesinin bir tezahürüdür.

 

En temel hürriyetlerini sahibine, millete teslim eden bir dizi düzenlemenin besmele taşı olan cumhuriyet, aslı itibariyle bir hürriyetler manzumesidir.

 

Hürriyetlerin, adaletin ve sistemsel olarak demokrasinin teminatıdır.

 

Bir milletin, viran olmuş bir vatanın silkelenişi, ayağa kalkışı ve şahlanışıdır.

 

Bu aziz millet; cumhuriyetin ilkeleri ve değerleri ile milli bir inşa hareketine girişmiş, beton değil katma değer üreten ve büyüyen Türkiye anlayışının temelini teşkil edecek, “Büyük Türkiye” mefkuresini şekillendirecek biçimde azimli bir mücadele vermiştir.

 

“Ülkenin 95 yılda ürettiği değerler yağma edilmiştir”

 

Ne acı ki, bugünün Türkiyesi, şahsi emellerini önceleyen, ülkenin kaderini siyasal kaderlerine endeksleyen ve bunu yaparken cumhuriyetin değer ve ilkeleri ile kavga eden bir anlayış neticesinde üretemez hale gelmiş, ülkenin 95 yılda ürettiği değerler yağma edilmiştir.

 

Olağanüstü şartlarda olağanüstü bir başarı gösteren Türk Milleti, bugün büyümeyi, gelişmeyi, ilerlemeyi tartışamaz hale gelmiştir. Suni meselelerle ülkemizin zamanı çalınmaktadır.

 

Yapılması gereken; 95 yıl önceki gündemi esas alıp ülkemizin toplumsal, siyasal ve ekonomik mahiyette gelişmesinin önünü açacak, kurucu iradenin ilkeleri doğrultusunda büyümeyi yakalayacak bir tartışma ve çalışma zemininin temin edilmesidir.

 

Emin olunuz ki; cumhuriyetle kavga etmek bugüne dek kimseye kazandırmamıştır.

Cumhuriyet gelecektir ve cumhuriyetle kavga etmek milletimizin gelecek hedeflerini örselemektir.

 

Milletimiz, Cumhuriyeti kurmak için çektiği cefayı

şimdi de cumhuriyeti korumak için çekiyor

 

Savaşlar ve yoklukla beli bükülen milletin dik duruşuna vesile olan cumhuriyetimiz, milletimizin ödediği bedellerin yekunudur.

 

Yıllar boyu silahla, tırpanla, dirgenle, aşkla ve inançla hürriyeti için mücadele veren ve hürriyetlerinin teminatı olarak tasnif ettiği cumhuriyete sarılan insanımız, dün kurmak için çektiği cefayı bugün korumak için çekmeye başlamıştır.

 

İktidar sahipleri cumhuriyetin ne büyük bir harç olduğunun, milletimizin dertlerine nasıl ilaç olduğunun farkına varmalıdır.

 

Cumhuriyet, bir zümreye, bir grup veya kitleye değil tüm millete, ayrım gözetmeksizin hürriyetlerin önünü açan, haklarını teslim eden bir tözü içinde barındırır.

 

Cumhuriyet’in Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri ile“Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister.” Türkiye Cumhuriyeti düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesillerle, cumhuriyetle büyüyebilecek, yeniden üreten, hakça paylaşan ve adalet dağıtan bir hüviyete kavuşabilecektir.

 

Bu bakımdan bizler, “Büyük Türkiye” ülküsünün mirasçıları olarak Hürriyetçi Demokratlar, cumhuriyeti korumanın geleceği teminat altına almak olduğu bilinci ile kazanımları için, ilke ve değerleri için, milletimiz için mücadele etmeye devam edeceğiz.

 

Cumhuriyeti, nesillerimizi, geleceğimizi muhakkak surette ve layıkıyla koruyacağız.

 

Tüm bu düşüncelerle 95. senesinde, borçlu olduğumuz bilinci ile bizlere cumhuriyeti armağan eden başta Büyük Önder Atatürk’ü, kurmak için can veren, korumak için şahadete eren tüm kahramanlarımızı, “Demokrasi ilkesinin en yeni ve akılcı uygulamasını sağlayan hükümet biçimi cumhuriyettir.” diyen Atatürk’ün izinden, demokrasiyi amaç edinmiş demokratları saygıyla anıyor, baki olması dileğiyle Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.”

 

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 292 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER DİGER PARTİLER HABERLERİ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı