CHP'nin Etimesgut Belediye Başkan Adayı olarak Kenan Nuhut'un ismi ön plana çıkıyor

 Tarih: 16-11-2018 23:34:30
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, Etimesgut'ta CHP'nin Belediye Başkan Adayı olarak Kenan Nuhut'u göstereceği belirtiliyor. Etimesgut'ta ise CHP'den Belediye Başkan Aday Adayı olarak müracaat eden 4 isim bulunuyor.

Edindiğimiz bilgilere göre; mevcut belediye başkan aday adaylarının dışında Kenan Nuhut isminin öne çıkması sürpriz olarak değerlendirilirken Genel Merkez'in aday belirlemede 'Eğilim Yoklaması Yöntemini' tercih etmesi Kenan Nuhut ismini güçlendiriyor. Etimesgut'ta son yerel seçimlerde CHP'nin yüzde 20'nin altında oy alması ve kendi oylarının altında bir oy almasının ardından, Genel Merkez yöneticileri tarafından güçlü bir adayla Etimesgut'ta seçmenin karşısına çıkması bekleniyor. CHP'de hedef, parti oylarını korumak ve sağ partilerden de oy alabilmek. 

İsmi Etimesgut ile anılan Kenan Nuhut, konuyla ilgili olarak kendisiyle yaptığımız görüşmede bunu doğrularken kendisine Genel Merkez tarafından bir teklif gelmesi halinde aday olabileceğini söyledi.

1956 Çorum (Merkez) doğumlu. İlkokul tahsilinden sonra Ortaokul ve Liseyi Ankara’da bitirdi. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. İyi derecede Almanca ve orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır. 

Bulunduğu Görevler: Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcılığı. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü. 2 dönem Halter Federasyonu Başkanlığı ve Avrupa Halter Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesidir. Federasyon başkanlığı döneminde milli takım sporcuları, Avrupa ve dünya organizasyonlarında sayısız rekorlara ve şampiyonluklara imza atmışlardır. 2004 Atina olimpiyatlarında 3 altın 1 bronz madalya ile birlikte bir kadın sporcumuzun (Nurcan Taylan), Olimpiyat şampiyonluğu, Türk Milletine bir ilki yaşatmıştır. Uluslararası başarılarından dolayı Kenan Nuhut’a (IWF) Dünya Halter Federasyonunca nişan verilmiştir. 

Siyasi Yaşamı: 2002 seçimlerinde ön seçimle geldiği birinci sıradan DYP Çorum Milletvekili adayı oldu. 2008 tarihinde yapılan 4. Olağanüstü Kongre’de DP Genel İdare Kurulu Üyeliğine seçildi ve Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı. 15 – 16 Kasım tarihlerinde yapılan 9. Olağan Kongre’de ikinci defa Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi. 

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde demokrat parti Ankara büyükşehir belediye başkan adayı oldu. 2012 tarihinde yapılan olağanüstü kongrede üçüncü defa genel idare kurulu üyeliğine seçildi. Ankara Çorumlular Birliği kurucu üyesi olup uzun süre başkanlığını da yapmıştır. Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu ve ÇORSİAD kurucu üyeliği yapmıştır ve halen bu kuruluşlardaki üyeliği devam etmektedir.30 Mart 2014 Yerel Seçiminde CHP’den Çorum Belediye Başkan Adayı oldu.

  Bu haber 348 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER ANKARA HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı