Çelebi'ye Hizmet Getirdik

 Tarih: 25-11-2018 22:09:04
Çelebi Belediye Başkanı Süleyman Uluyol, 2009-2019 yılları arasında Çelebi'de gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı. Uluyol, "İlçemizin ihtiyacı olan hizmetleri yerine getirerek ilçemiz halkının hizmetine sunmayı başardık.''dedi.

ÇALIŞMALARIMA BAŞLADIM

Uluyol, " 30 Mart 2009 tarihinde yapılan seçimler sonucunda Çelebi Belediye Başkanı olarak göreve başladım. Göreve başladığımda belediye meclis üyeleri ile birlikte ilçemizin eksiklerini tespit ederek çalışmalarıma başladım.İlçemize yapılması gereken hizmetleri şöyle sıralayabiliriz: Konut, Altyapı,  İçme Suyu, Kültür Merkezi''dedi.

KONUT

İlçemize yapılacak hizmetler arasında yapılacak ilk hizmetin konut sıkıntısını gidermek olacağı kanaatine vardık. 2009 yılında TOKİ Konutları için ilçe halkı olarak talepte bulunarak 3 Ağustos 2009 tarihinde temel atılmasını sağladık ve 2010 Kasım ayında konutların teslimatı gerçekleştirildi. 96 konut, 1 cami ve 2 dükkân şeklindeki konutların hepsi satıldı. Bu konutlardan bir tanesi de belediye misafirhanesi olarak kullanılmaya başlanmıştır.

ALTYAPI

 2009 yılında İller Bankası aracılığıyla kanal müracaatımız sonucunda 21 Ekim 2014 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, SUKAP ve İller Bankası desteğiyle toplam 17 km kanal hattımız yapılmıştır. Aynı zamansa belediyenin katkılarıyla ana yol ve ara sokaklara toplamda 3 bin ton sıcak asfalt, 30 bin metreküp kilit parke ve yaklaşık 7 km soğuk asfalt yapılmıştır.

İÇME SUYU

 Mevcut hatlarımız ile kaynaktan depoya, depodan da ilçe halkımıza giden şebeke hattımızı İller Bankası katkılarıyla sağlamış bulunmaktayım.Kültür Merkezi Başta ilçe halkının katkılarıyla olmak üzere Kırıkkale Belediyesi ve Mamak Belediyesinden malzeme yardımı alınarak 2013 yılında temeli atılan Çelebi Kültür Merkezi 2014 yılında hizmete açılmıştır. Çelebi Kültür Merkezi 2 katlı ve 500m² olarak ilçemize kazandırılmıştır.

PERSONEL

 2009 yılında belediyemizin geliri düşük olduğundan bazı memur ve işçi arkadaşlarımızı başka kurumlara göndererek mağdur olmamalarını sağladık. Giden arkadaşların da belediyemizden olan alacakları temin edilmiştir.

 YAPILAN DİĞER HİZMETLER

 Belediye Araçları Cenaze nakil aracı (1), hizmet aracı (2), çöp kamyonu (1), kepçe (1), İtfaiye (1), Arozöz (1) Dolmuş durağı (2), Yeşil Alan Düzenlemesi  Kırıkkale Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte toplamda 663 bin 534 adet fidan dikilmiştir.

 İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 17 Mart 2014 tarihinde İlçe Emniyet Müdürlüğü 12 konut ve karakol olmak üzere hizmete açılmıştır.Çocuk parkı (2), aydınlatma, Ağaçlandırma2009 yılından bu güne kadar Belediyemizin kısıtlı imkanları nedeni ile birçok hizmet noktasında sorunlar yaşamaya başladık, Fakat Milletvekillerimizin ve İlimizde bulunan ilgili Kurum amirlerinin desteği ile İlçemizin ihtiyacı olan hizmetleri yerine getirerek ilçemiz halkının hizmetine sunmayı başardık. Bu süreçte bize yardımcı olan, desteğini esirgemeyen tüm hemşerilerimize teşekkür eder, saygılar sunarız.

 
  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 243 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı