Başkan Erdoğan: Mevcut Küresel Sistem Kimseyi Tatmin Etmiyor

 Tarih: 28-07-2018 10:13:59
Türkiye'de sistemin patinaj çektiğini söyleyerek yeni sistemin kapısını açan Başkan Erdoğan, "Bu sistem, çıkarları garanti altına alınmış mutlu bir azınlık dışında hiç kimseyi tatmin etmiyor." dedi.

Güney Afrika'da düzenlenen BRICS zirvesi kapsamında 'BRICS Plus' oturumunda liderlere hitap eden Erdoğan, küresel sisteme yönelik eleştirilerini tekrarladı. Erdoğan, "Bu sistem, çıkarları garanti altına alınmış mutlu bir azınlık dışında hiç kimseyi tatmin etmiyor" dedi.

Hatırlanacağı üzere Başkan Erdoğan, Türkiye'deki sistemin yerinde saydığını patinaj çektiği eleştirilerini getirmiş 16 Nisan Referandumu'nun ardından 24 Haziran seçimleriyle Türkiye yeni sisteme geçmişti. Yeni sistemde kararlar daha hızlı ve etkin alınırken Başkan Erdoğan'ın şimdi ise dünya sistemini değiştirmek istediği adil, hakkaniyet tabanlı ve eşit bir düzen gelmesi gerektiğini istediği konuşuluyor.

İşte bu konuda sürekli eleştirilerini dile getiren "Dünya beşten büyüktür" çıkışını yapan Başkan Erdoğan son olarak katıldığı BRICS Zirvesi'nde "Bu sistem, çıkarları garanti altına alınmış mutlu bir azınlık dışında hiç kimseyi tatmin etmiyor." söylediği sözlerle niyetini açık açık ortaya koyuyor ve önemli dünya liderlerinden destek bekliyor.

"İŞ BİRLİĞİ GELİŞMELİ"

BRICS zirvesinde sadece Türkiye'yi değil İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) dönem başkanı olarak teşkilat üyesi tüm Müslüman ülkeleri de temsil ettiğini söyleyen Erdoğan, teşkilat ile BRICS arasındaki iş birliğinin ilerletilmesine ihtiyaç olduğunu kaydetti.

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 284 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER AK PARTİ HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı