Aykul Projelerini Anlatdı

 Tarih: 15-11-2018 00:10:42
2019 Mart ayı mahalli idareler seçimlerine, partim MHP'den Kırıkkale Belediye Başkanlığına aday adayı olarak müracaatımı yaptım.

Yaklaşık beş yıldır Kırıkkalemizin gelişmesi ve kalkınması noktasında şehir planlaması ile yönetim stratejileri uzmanlarıyla istişareli olarak Kırıkkale ilimizin daha modern ve daha gelişmiş bir şehir olması noktasında çalışmalar yaparak geniş kapsamlı bir proje hazırladım. Bu çalışmalarımızın şehrimize bir kazanç olmasını murat ediyorum. Nasibimizde varsa, şehrimize emanetçi olarak bir vazifemiz olacaksa; bu vazifeye talip olduğumuzu ilan ediyorum. Ola ki bu vazife başka bir arkadaşımıza nasip olacaksa o zaman da bizim her ne katkımız olursa bu desteği hiç terettüt etmeden sunacağımı bildiriyorum. Projelerimizi sıralarsak:

KALETEPE KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ: Şehrimize ismini veren "Kaletepe"nin kültür, sanat ve fuar merkezi olarak düzenlenmesini sağlayarak hemşehrilerimizin hizmetine ve tanıtımına sunacağız.

KALE RAY PROJESİ: Kırıkkale'yi şehir içi yolcu taşımacılığı hafif raylı sistem ile buluşturacağız. Şehrimizin tüm mahallelerinin faydalanabileceği, son durağının "Kaletepe Kültür Merkezi" olacağı bir hizmeti sunacağız.

KIZILIRMAK YAŞAM MERKEZİ PROJESİ: Şehrimizin sınırları içerisinde yer alan Kızılırmak şeridini; parklar, piknik alanları, çay bahçeleri, koşu yolları, bisiklet yolları ve yürüyüş yolları oluşturacak şekilde gerekli düzenlemeleri yaparak tüm hemşehrilerimizin ve engelli vatandaşlarımızın faydalanabileceği alanlar haline getireceğiz.

SOSYAL PROJELER: Hayır çarşıları, gıda bankaları, aş evleri, etüt merkezleri, meslek edindirme kursları, yaşlı bakım evleri, kadın ve çocuk kulüpleri ile mucit ve macit yeteneklerin yeteneklerini geliştirebileceği alanların ve imkanların sağlanmasını temin edeceğiz.

SPORDA ÇIĞIR PROJESİ: Tüm spor dallarında kulüpleşme teşvik edilerek tüm kulüplerimize samimi destekler sağlayıp şehrimizi spor şehri haline getirerek gençliğimizi ise sağlıklı ve sağlam nesil olarak güçlü ve diri tutacağız.

OTOPARK VE FERAH CADDE PROJESİ: Şehrimizin ana caddelerini ve sokaklarını kapsayan yer altı ile yer üstü otopark alanlarının yapılması, özellikle şehir merkezindeki park sorununun çözümü için Cumhuriyet Meydanı ile Kaletepe civarlarının yer altı otopark alanlarına kazandırılmasını sağlayacağız.

Kırıkkale şehrini ve Kırıkkale insanını yaşanılır, modern ve çağdaş şehircilik anlayışı içerisinde hak edilen bir belediyecilik yönetimiyle tanıştırmayı vadediyoruz. Gayret bizden, başarı ve takdir her şeyin hakimi Allah C.C.'den...

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 231 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı