escort izmir

instagram Photo and Video Download

AVRUPA TÜRKLÜĞÜ’NE TEŞEKKÜR

 Tarih: 27-08-2018 21:09:28
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, Kurban Bayramı’nın ruhuna uygun bir şekilde, her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa Türklüğü’nün kurbanlarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına vesile olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Her faaliyetimizde olduğu gibi talimat ve takipleriyle vekaleten kurban kesimi organizasyonunun mihmandarı olan, her türlü destek ve katkıyı sağlayan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'e teşekkürlerimi ve saygılarımı arz ederim.

Avrupa Türk Konfederasyonu ve bünyesindeki Türk Federasyonları organizasyonu aracılığıyla alınan vekaleten “kurbanlar”, Ülkü Ocakları il ve ilçe teşkilatları tarafından yurdumuzun dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bu kapsamda, ülkemize göç eden Irak ve Suriye Türkmeni soydaşlarımız için kurban kesimleri tertiplenerek, Avrupa Türklüğü’nün selamları kendilerine iletildi.

 

Ayrıca, yıllar önce Ata topraklarından ana vatan Türkiye’ye gelen Van Ulupamir Köyü’ndeki Kırgız Türkleri’nin, Erzincan’da Ahıska Türkleri’nin, Hatay Ovakent’teki Özbek Türkleri’nin ve Kayseri’de ikamet eden Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin bayram sevinci paylaşıldı. Evlatlarını, kardeşlerini Ülkü uğruna şehit veren şehit ailelerimize, Afrin’de vatan savunması için görev yapan yiğit polis ve askerlerimize, Siirt Eruh’taki kahraman korucularımıza ve ihtiyaç sahibi

ÜLKÜ OCKLARI GENEL MERKEZİ BASIN BİRİMİ TARİH: 27/08/2018

ailelere, Avrupa’daki ülküdaşlarımızın kurbanları teslim edildi. Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanımız ve İstanbul Milletvekilimiz Cemal Çetin Bey ile birlikte, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in talimatlarıyla ülkemizde yaşayan Türkmen soydaşlarımız için Ankara, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş ve Kayseri’deki kesimlere şahsen katılarak bayramın manevi iklimini hep birlikte yaşadık. Din kardeşlerimize hizmet etmenin, yüzlerinde tebessümlere sebep olmanın sevincini yaşıyoruz.

 

Eminiz ki, kesilen kurbanlar sadece dini bir vecibenin yerine getirilmesine değil; aynı zamanda Turan coğrafyasında ve ülkemizde gönül köprülerinin inşa edilmesine ve Yüce Türk Milleti’nin ihtiyaç duyduğu dayanışma ve kaynaşmanın toplumumuzda zuhur etmesine de vesile oldu.

 

Vekaleten kurban kesimi organizasyonu"muzda gerek yardımları gerekse dualarıyla, her zaman yanımızda olan ve bizlere güç veren Avrupa Türklüğü’ne, Avrupa Türk Konfederasyonu Genel Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekilimiz Sayın Cemal Çetin’e ve şahsında konfederasyonumuzun değerli yöneticileri ile kıymetli mensuplarına şükranlarımı sunuyorum.

 

Bu vesile ile Avrupa Türk Konfederasyonu çatısı altında faaliyet gösteren, Türk Milleti’nin Avrupa’daki gür sesleri Almanya Türk Federasyon’nun, Amerika Türk İslam Ülkü Ocakları ‘nın, Avustralya Türk Federasyon’nun, Avusturya Türk Federasyonu’nun, Belçika Türk Federasyonu’nun, Danimarka Türk Federasyonu’nun, Fransa Türk Federasyonu’nun, Hollanda Türk Federasyonu’nun, İngiltere Türk Federasyonu’nun ve İsviçre Türk Federasyonu’nun değerli başkanları ile kıymetli yöneticileri ve mensuplarına canı gönülden teşekkürlerimi ve hürmetlerimi iletiyorum.

 

Emanete sadakat ile sahip çıkan, Genel Merkez Yöneticilerimiz ve İl, İlçe Ocak Başkanlarımız başta olmak üzere, bu organizasyonda katkısı olan tüm ülküdaşlarıma yürekten teşekkür ediyor ve Cenab-ı Hakk’tan, kesilen kurbanları ve yapılan ibadetleri, dergâh-ı ilahisinde kabul eylemesini diliyorum.

 

Olcay KILAVUZ MHP Mersin Milletvekili Ülkü Ocakları Genel Başkanı 27 Ağustos 2018

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 468 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER MHP HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı