escort izmir

instagram Photo and Video Download

ATO BAŞKANI BARAN, ANKARA’NIN BAŞKENT OLUŞUNUN YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

 Tarih: 13-10-2018 00:14:20
12 EKİM 2018-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Anadolu’nun bozkır ve küçük şehrinden bir dünya Başkentine dönüşen Ankara’nın, Türkiye’nin başarı hikâyesinin özeti olduğunu belirterek, “Bir milletin yeniden doğuşuna şahitlik eden Ankara’nın Başkent oluşunun 95. yıldönümü kutlu olsun” dedi.

“ÇANAKKALE VE DUAPETE RUHU AYNIDIR”

 

Ankara’nın sadece Kurtuluş Savaşı’na merkez olarak kalmadığını, yanı başındaki Polatlı’da gerçekleşen Sakarya Meydan Muharebesi’yle savaşın kaderinin değiştiğinin altını çizen Baran, “Birinci Dünya Savaşı’nda Çanakkale’yi geçilmez yapan ruhla Kurtuluş Savaşı’nda düşmanı Anadolu topraklarından geri çekilmek zorunda bıraktıran Duapete ruhu aynı ruhtur” dedi. Başkent’in milli mücadeledeki rolünün daha etkin anlatılması ve Duatepe’nin de Hacı Bayram gibi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi gibi Ankara’nın turizm noktaları arasına alınması gerektiğini kaydeden Baran, “ATO olarak Ankara’nın ticareti, sanayisi, bilimi, teknolojisi kadar tarihiyle de hak ettiği yeri alması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

“CUMHURİYETİN SEMBOLÜDÜR”

 

ATO Başkanı Baran, Kurtuluş Savaşı’na merkezlik yapan Ankara’nın,   silahında mermisi, ayağında çarığı olmayan milletin göğsündeki imanla varlık mücadelesi göstermesinin de simgesi olduğunu söyledi. Ankara’nın 15 Temmuz’da da hainlere karşı göğsünü siper eden vatanseverleriyle Kurtuluş Savaşı ruhunu bir kez daha sergilediğinin altını çizen Baran,  “Devletimizin başkenti Ankara adeta Cumhuriyetimizin sembolü olmuştur” dedi.

 

Başkent ilan edilişinin üzerinden bir asır bile geçmeden modern bir dünya başkentine dönüşen Ankara’nın gelişiminin hızlı bir şekilde devam ettiğine dikkat çeken Baran, şunları söyledi:

 

“Küçük bir bozkır kasabasından dev bir metropole dönüşen Ankara, bugün ticaretin, bilimin, sanayinin, turizmin, tarımın ve lojistiğin merkezi durumunda. Ülkemize 95 yıldır Başkentlik yapan Ankara’nın başkent oluşunu yürekten kutluyorum. Bu önemli günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadeleden yeni bir Cumhuriyet çıkartan tüm kahramanları saygı ve rahmetle anıyorum.”

 
  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 246 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER S T K HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı