escort izmir

instagram Photo and Video Download

ANKARA’NIN 2050 İHRACATI MASAYA YATIRILDI

 Tarih: 25-03-2019 12:31:56
25 MART 2019- Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Orta Anadolu

25 MART 2019- Ankara Ticaret Odası’nın (ATO)  Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) ile birlikte gerçekleştirdikleri “2050’ye Doğru Ankara İhracat Stratejisini Belirleme Çalıştayı” tamamlandı. Alanında uzman 50 kişinin katıldığı çalıştayda Ankara’nın Türkiye ihracat hedefleri doğrultusunda atılım yapması için yapılması gereken çalışmalar ele alındı. Çalıştay’ın çok faydalı sonuçlar doğuracağını kaydedenATO Başkanı Baran, “Ankara ihracatını geliştirmek için yeni hamlelere ihtiyacımız var” dedi.  

 

Bolu’da gerçekleştirilen ve açılış konuşması ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ile OAİB Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Ceceli tarafından yapılan “2050’ye Doğru Ankara İhracat Stratejisini Belirleme Çalıştayı” ikinci gününde tamamlandı. İstanbul Arel Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Argun Karacabey’in moderatörlüğünde gerçekleşen çalıştayda katılımcılar Başkent’in dış ticaretini masaya yatırdı.  

 

Türkiye’nin 500 milyar dolarlık ihracat hedefi doğrultusunda Başkent’in ihracatını geliştirip güçlendireceği alanların detaylı şekilde incelendiği çalıştayda, ihracata yönelik tüm seçenekler katılımcılar tarafından irdelendi.

 

Küresel sistemin dönüşüme uğradığı bu dönemde ihracatı geliştirmenin önemine değinen ATO Başkanı Baran, “Şehrimizin ihracıtının nasıl geliştireleceği ve çeşitlendirileceği konusu ortak akılla ele alındı” dedi.Çalıştayın sonuç raporunun en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacağını bildiren Baran, “Ankara bugün Türkiye’nin en çok ihracat yapan beşinci şehri. Türkiye ihracatı içinde önemli paya sahip.  Bu payı daha da artırıp, sıralamayı da yükseğe taşımayı hedefliyoruz. Şehrimizin ihracatını geliştirmek için yeni hamlelere ihtiyacımız var. Bu çalıştayda çıkan sonuçlar Ankara’nın ihracat stratejisini oluşturacak” diye konuştu. Baran, çalıştayı ATO ile birlikte gerçekleştiren Orta Anadolu İhracatçı Birliklerine de teşekkür etti. 

 

 

  Kaynak: KANAL HABER AJANASI   Bu haber 184 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER S T K HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı