escort izmir

instagram Photo and Video Download

“Alevi” Lider’den flaş açıklama: 2023 yoluna mayın döşüyorlar

 Tarih: 06-05-2019 18:39:22
Almanya’nın, 2023’e kadar sürmesi planlanan “seçimsiz istikrar dönemi”ni sabote etmek ve Türkiye’yi istikrarsızlığa sürüklemek için “mezhep kışkırtmasına” yöneldiğine ilişkin “istihbarat raporlarına” dikkat çeken haberlerimiz ses getirmeye devam ediyor. Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, “Bu yöndeki haberler çok önemli. Batı’nın ‘Alisiz Alevilik’ üzerinden kurduğu tezgâhı pekçok gazete, televizyon, köşe yazarı görmezden geliyor, oysa oyun çok büyük. Bütün yerli ve milli unsur

Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, “Haber son derece önemli. Batı’nın ‘Alisiz Alevilik’ üzerinden kurduğu tezgâhı pekçok gazete, televizyon, köşe yazarı görmezden geliyor, oysa oyun çok büyük. Bütün yerli ve milli unsurlar çok dikkatli olmalıdır!” dedi.

Almanya bu işlere 30 milyon avro ayırdı

Özdemir şöyle devam etti: “Almanya’nın bu işler için 30 milyon avro tahsis ettiğini duyurmuştuk. Bundan İki buçuk ay kadar önce, Erol Mütercimler; Almanya ve ABD’nin seçimleri kim kazanırsa kazansın, ülkeyi 2023 seçimlerine götürmemeye karar verdiklerini açıklamıştı. Varoşlarda yaşayan Alevileri sokağa dökülmesi gibi bir oyunun oynanacağını belirtmişti.”

HDP ile ilişkilere dikkat

Türkmen Alevi- Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir, “Alevilik” adına ortaya çıkartılan örgütlere dikkat çektiği değerlendirmesini şöyle sürdürdü: “Pir Sultan Abdal Derneği, Alevi Bektaşi Federasyonu gibi örgütler, HDP’ye yani sırtını PKK’ya yasladığını ilan eden Parti’ye son üç aydır çok yaklaşmaya başladılar, ölüm orucundaki milletvekilini ziyaret ettiler. Birilerinin, PKK üzerinden Alevileri ayaklandırma stratejisi izlediklerini söylüyorum her fırsatta, ama bu nedense medyada fazla dile getirilmiyor. Yeni Akit haricindeki gazeteler bunu pek görmüyor.”

Batı’nın da hedefi 2023

“Şöyle bir şey seyrediyorum; hükümetin 2023 hedefine varmaması için ABD ve Almanya elinden geleni yapıyor.” Diyen Özdemir şöyle devam etti: “Almanya, 5 yıl önce, bütçesine Hz. Alisiz bir Aleviliği yaymak bütçesinden yıllık 30 milyon Euro ayırdı. Bu kaynaklar, Türkiye’ye aktarılıyor. Bir takım örgütlere aktarılıyor. Sokaklardaki eylemlere bir bakın, manzarayı göreceksiniz; HDP’ye yakın sözde Alevî örgütlerinin öne çıktığını görüyoruz.

Alevilikle alakası olmayan, sadece tabelalarında Alevilik geçen bazı örgütler, HDP’nin arka bahçesi olarak görev yapıyorlar.

Sosyal medya ve twitter üzerinden bu algıyı yapmaya çalışıyorlar. Bu örgütlerle ortak hareket eden, HDP’nin içindeki kendilerine aleviyim diyen, alevilerin içine sızmış “Kripto Alevilerin” yönlendirme yaptıklarını görüyoruz.

Bir algı operasyonu yapıyorlar. Alevilerin çoğunluğunu temsil eden Anadolu Alevileri, Türkmen Alevileri buna alet olmuyor. Bu oyunların arkasında, Almanya, Fransa, İngiltere ve ABD var. Burada dikkat edilmesi gereken bir durum: ABD’deki Alevi kurumlarının çoğunu FETÖ kurdu.FETÖ’nün Avrupa’daki kurduğu sözde Alevi örgütleri, Türkiye’nin istikrarını tehdit ediyor. Buradan Devletin Kamu Müsteşarlığı’na da çağrıda bulunmak istiyorum. Sosyal medyadaki organizasyonların üzerine gitsinler. Küçük bir olayı bile büyük bir kaos malzemesi olarak yaymaları toplumu tedirgin ediyor. Bir İmam şunu demiş, bir öğretmen bunu demiş, şu bunu demiş.. Buralardan alıp, kaos ortamı meydana getirmek istiyorlar. Bu organizasyonların arka planını çözmek elbette Devletimizin işidir. Bu konu ihmale gelmez.”

  Kaynak: yeniakit.com.tr   Bu haber 166 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER ANKARA HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı