Akyön, Topaca’yı Ziyaret Etti

 Tarih: 22-09-2018 00:32:00  -   Güncelleme: 22-09-2018 00:33:44
T.C. Cidde Basın Ataşesi, Mescid-i Rağbet Cami ve Külliyesi Onursal Başkanı Bahattin Akyön, Ankara Valisi Ercan Topaca’yı makamında ziyaret etti.

BİLGİLER SUNDU
Çok sıcak bir ortamda geçen görüşmede Külliye Onursal Başkanı Akyön, Ankara Valisi Topaca’ya Mescid’i Rağbet Cami ve Külliyesi hakkında bilgi verdi. Külliye’nin mimarisi, faaliyet alanları, bölümleri ve bunların işlevleri konusunda detaylı açıklamalarda bulunan Akyön, daha sonra Külliye içerisinde yer alacak ve Türkiye’de bir ilk olacak müzenin sunumunu yaptı. Akyön ayrıca Külliye’nin kültürel faaliyetleri kapsamında 22 Eylül Cumartesi günü yapılacak ve konferanslar serisinin ilki olan “Muharrem Ayının Faziletleri ve Ehlibeyt Sevgisi” isimli konferans ile alakalı bilgiler sundu.

 

KABE ÖRTÜSÜNÜ HEDİYE ETTİ
Ankara Valisi Topaca çalışmalardan ve çıkan sonuçtan çok etkilendiğini belirterek, bu güzel, değerli eserin Kırıkkale’ye ve ülkemize kazandırılmasına vesile olması dolayısıyla Akyön’e teşekkürlerini ifade etti.Görüşmenin sonunda Külliye Onursal Başkanı Bahattin Akyön, Ankara Valisi Ercan Topaca’ya Mekke’den getirmiş olduğu Kabe örtüsünü hediye etti.

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 781 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı