AK PARTİ İL BAŞKANI NUH DAĞDELEN: KIRIKKALE 1 NUMARA OLACAK

 Tarih: 16-09-2018 22:23:35
Karaahmetli Tabiat Parkı’nın da yanıbaşında bulunduğu Kapulukaya Barajı, amatör ve sportif olta balıkçılığı meraklılarının ilgi odağı olmayı sürdürüyor. ASOF tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen 200’e yakın yarışmacının katıldığı 2018 Türkiye Turnuvası Final Yarışması’nın bu yılki evsahipliğini Ak Parti İl Başkanlığı yaptı.

Kapulukaya Baraj Gölü’nde düzenlenen ASOF 2018 Türkiye Turnuvası Final Yarışması, Kırıkkale’nin adını bir kez daha doğa tutkunlarına duyurdu. Ak Parti İl Başkanlığı’nın desteği ile Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu tarafından organize edilen turnuva renkli görüntülere sahne oldu.


Türkiye’nin farklı illerinden yarışmalara katılmak üzere Kırıkkale’ye gelen 200’e yakın olta balıkçısı “vira Bismillah” diyerek oltasını suya bıraktı. Pazar sabah erken saatlerde başlayan yarışma renkli görüntülere sahne oldu.


2018 Türkiye Turnuvası Final Yarışması’nın evsahipliğini yapan Ak Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen de, suya olta atarak yarışma heyecanını yaşadı. Yarışmada dereceye giren amatör balıkçılara ödüllerini veren Başkan Nuh Dağdelen, “İl Başkanlığımızın sponsorluğunda düzenlenen Amatör ve  Sportif Olta Balıkçılığı 2018 Final Yarışmasına evsahipliği yapmaktan Kırıkkalemiz adına büyük onur duyduk. Türkiye’nin farklı illerinden Kırıkkalemize misafir olan tüm amatör balıkçılarımıza ve yarışmalarda dereceye girenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Çünkü biz biliyoruz ki, Karaahmetli Tabiat Parkımızda buluşan doğaseverler aynı zamanda birer tanıtım elçisi. Kırıkkalemizi tüm değerleri Türkiye’ye anlatmak için birer vesile olan bu tarz etkinliklerin artması dileğimizdir. İnşallah hepimizin gayreti ile şehrimiz bu alanda yakın zamanda 1 numara olacak” diye konuştu.


ASOF Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu’na müsabakalar için Kırıkkale’yi tercih etmelerinden dolayı da şükranlarını ileten Ak Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen, gelecekte daha büyük organizasyonlarda birlikte olmaktan duyacakları mutluluğu dile getirdi.


Ak Parti İl Başkanlığı, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı 2018 Final Yarışmasına katılan konuklara öğle yemeği olarak kavurma ikram etti.

  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 912 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER KIRIKKALE HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı