Acar Ünlü'den Bariş ve Hoşgörü mesajı

 Tarih: 23-07-2018 23:33:44
Abdal Musa Anma Etkinliklerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte katılan Marmaris Belediye Başkan a.adayı Acar Ünlü yaptığı
açıklamada, “Mevlana’nın, Yunus Emre’nin, Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Pir Sultan Abdal’ın, Kaygusuz Abdal’ın, Hacı Bayram Veli’nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, güçlü barış tohumlarını ektikleri, barış coğrafyasındayız Bu kadim mirasa sahip çıkmaya devam edeceğiz.” dedi.
Alevilerin inanç merkezi olan Antalya’nın Elmalı ilçesindeki Tekke Mahallesi’nde 13’üncü Uluslararası 34’üncü Ulusal Abdal Musa Sultanı Anma etkinliğine Marmaris belediye başkan a adayı Acar Ünlü, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte katıldı. Tekke Mahallesi’ndeki Abdal Musa Türbesi’ni ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu ve Acar Ünlü çok sayıda protokol üyesi, ardından şenlik alanında ki etkinliğe katıldı.
Günümüzde geçmişe göre daha çok hoşgörüye ihtiyaç duyduklarını belirten Marmaris Belediye Başkan a.adayı Acar Ünlü yaptığı açıklamada; Anadolu'nun köklü geleneği, farklı kültürlerden farklı arayışlara dönen insanların bir barış çağrısı etrafında toplanabildiklerini göstermektedir. Hepimizin bunlardan öğreneceği çok şeyler var.
“Mevlana’nın, Yunus Emre’nin, Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Pir Sultan Abdal’ın, Kaygusuz Abdal’ın, Hacı Bayram Veli’nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, güçlü barış tohumlarını ektikleri, barış coğrafyasındayız. Bu kadim mirasa sahip çıkmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
  Kaynak: KANAL HABER AJANSI   Bu haber 658 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER CHP HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
resmi ilanlar
Yukarı